5 хвороб, які довго розвиваються безсимптомно

Ці захворювання на початкових стадіях можуть довгий час не давати певних симптомів. Коли хвороби проявляються, здається, що вони виникають миттєво.

Гіпертонія. За статистикою, приблизно половина людей живуть з підвищеним тиском, не підозрюючи про це. Гіпертонію тому і називають «мовчазним вбивцею» – розвиваючись довгий час без симптомів, вона може проявитися одного разу у вигляді інфаркту, інсульту або проблем з нирками. При цьому чоловіки більш схильні до артеріальної гіпертензії, яка протікає без симптомів.

Діабет. За словами лікарів, діабет – одна з найпідступніших хвороб: його ранні стадії рідко супроводжуються хворобливими відчуттями і не завжди мають виражені симптоми. Щоб помітити сигнали діабету, необхідно уважно прислухатися до свого організму і, звичайно, знати, на які порушення потрібно звернути увагу. Перші дзвіночки діабету – сухість у роті, спрага, часте сечовипускання, нечіткий зір. Ці симптоми часто пропускаються, тому що здаються незначними в обставинах звичайного життя і роботи людей, або їх списують на інші нездужання.

Апное уві сні. При даному порушенні у людини під час сну переривається дихання. Подібні неконтрольовані затримки дихання дуже небезпечні для мозку, які в такі моменти перестає отримувати необхідний йому кисень. Раніше вважалося, що апное схильні приблизно 20% населення, але останні європейські дослідження, в яких синдром апное підтверджували інструментальними методами, говорять про те, що він властивий 84% жінок і 61% чоловіків. Діагностувати апное уві сні непросто. Сонливість, погіршення настрою і когнітивних функцій, пов’язані з поганим сном, – всі ці симптоми можуть виникати і з інших причин.

Рак легенів. Лікарі відзначають, що ця хвороба довго розвивається практично безсимптомно, а може з’явитися навіть у тих людей, які ніколи в житті не курили.

Глаукома. Підступність хвороби в тому, що людина може довго не відчувати підвищення внутрішньоочного тиску. Очна рідина протягом тривалого часу тисне на зоровий нерв, поступово руйнуючи його, і сітківку ока. Зазвичай на той момент, коли тривожні симптоми стають помітними – різке звуження поля зору, порушення гостроти зору – лікарі констатують загибель великої частини зорового нерва.

Джерело

Поділись


Новини партнерів