9 ознак, які можуть говорити про проблеми з печінкою

Найчастіше людина не здогадується, що у неї хвора печінка: в ній немає нервових закінчень, і тому відсутні больові сигнали. Які ж ознаки можуть вказувати на наявні проблеми цього органу?

Хронічна втома. Коли печінка перестає справлятися з функцією очищення крові, людину починає долати втома, апатія, поганий сон.

Потемніння сечі. Блідо-жовтий колір сечі надає білірубін – речовина, що є продуктом розпаду деяких компонентів крові. Білірубін доставляється в печінку, де змішується з жовчю. Деякі захворювання печінки можуть порушувати її здатність нормально переробляти білірубін, через що значна його кількість виводиться через сечу. Внаслідок цього вона змінює колір.

Зміни кольору шкіри. При проблемах з печінкою, шкіра, склери очей і слизові оболонки стають жовтуватими – це наслідок скупчення в організмі білірубіну.

Проблеми зі шкірою обличчя. У разі неполадок з печінкою шкіра може стати жирною, покритися гнійниками, фурункулами, або на ній можуть виникати висипання алергічного характеру. Інша сторона медалі – підвищена сухість шкіри, лущення і свербіж.

Болі в правому підребер’ї. Одна з найнебезпечніших ознак, які можуть говорити про хвороби печінки. Больові відчуття зазвичай виникають на пізній стадії захворювання, коли печінка починає збільшуватися.

Також, за словами лікарів, до ознак, які можуть говорити про проблеми з печінкою, відносяться:

  • постійні головні болі,
  • безпричинне схуднення,
  • підвищення температури тіла,
  • болі в суглобах і м’язах.

Джерело

Поділись


Новини партнерів