Болить живіт? 7 причин «чому», які не варто ігнорувати

З болями в животі час від часу стикаються всі, але в більшості випадків вони проходять самі і без сліду. Однак важливо знати ознаки по-справжньому серйозних хвороб, які можуть викликати ці болі – і вчасно звернутися до лікаря.

СРК: спазми в нижній частині живота
СРК – це синдром роздратованого кишечника, один з найпоширеніших розладів шлунково-кишкового тракту. Причини його розвитку поки до кінця не вивчені, проте дослідники вважають, що справа може бути в підвищеній чутливості кишечника. Болі в животі, які супроводжуються здуттям, підвищеним газоутворенням і змінами в роботі кишечника (запором або діареєю) – все це ознаки СРК. Обов’язково зверніться до лікаря.

Запалення кишечника: біль в животі і спазми
Запальні захворювання кишечника (ЗЗК) – загальний термін для позначення станів, які супроводжуються хронічним набряком травного тракту, а саме хвороби Крона і виразкового коліту. Обидва цих захворювання супроводжуються дуже схожими симптомами, що істотно ускладнює діагностику. У будь-якому випадку, якщо болі в животі супроводжуються спазмами і кровотечею, вам потрібно терміново звернутися до лікаря.

Кислотний рефлюкс: печіння і біль в центральній частині живота
З «невинною» печією раз в житті стикався практично кожен з нас. Але от якщо печіння сильніше, ніж зазвичай, і до того ж супроводжується гірким присмаком у роті, можливо, мова йде про кислотний рефлюкс – стан, при якому шлунковий сік проникає в стравохід. Якщо цей стан не лікувати, він може привести до хронічних порушень роботи травного тракту. Так що варто вчасно звернутися до лікаря!

Жовчні камені: болі в області пупка
Якщо біль у животі сконцентрована в його центральній частині, а також супроводжується тупим болем, що віддає в область плеча, і посилюється після прийому жирної їжі, можливо, ви маєте справу з камінням в жовчному міхурі. У групі підвищеного ризику – жінки старше 40 років, які мають дітей. Справа в тому, що коливання естрогену під час вагітності можуть спровокувати утворення каменів.

Виразка: пекучий біль в животі, який стає слабшим після їжі
Інші симптоми виразкової хвороби – здуття живота, втрата апетиту, відрижка, втрата ваги. Але один з головних ознак – тупий біль як би проходить після їжі, але потім незмінно повертається. Причиною розвитку цього захворювання можуть бути бактерія Helicobacter pylori, а також постійний стрес і частий прийом нестероїдних протизапальних препаратів, наприклад, аспірину та ібупрофену. Не тягніть із зверненням до лікаря – це може бути досить серйозно!

Дивертикуліт: раптовий біль в лівій нижній частині живота
Одне з найпоширеніших кишкових захворювань у людей похилого віку – дивертикуліт, запалення невеликих утворень, що вистилають стінки товстого кишечника . Якщо вчасно не вжити заходів, це може призвести до перитоніту. Симптоми захворювання – нудота, лихоманка, болі в лівій нижній частині живота, здуття і запори. Обов’язково зверніться до лікаря!

Апендицит: гострий біль в нижній правій частині живота
При апендициті біль посилюється при русі, а також щоразу, коли пацієнт кашляє, чхає чи робить глибокий вдих. Важливо пам’ятати, що це захворювання не завжди супроводжується високою температурою – навпаки, іноді вона знижена. Важливо терміново викликати лікаря, щоб запобігти розриву апендикса і розвитку перитоніту.

Джерело

Поділись

Свіжі записи:


Новини партнерів