6 продуктів, які роблять нас млявими

Якщо до середини дня ви відчуваєте, що ваші повіки важчають і вам хочеться спати, то причиною тому можуть бути два варіанти. Перший – ви дійсно недоотримали свою норму сну, і організм, незважаючи на робочий режим і дихаючого в спину начальника, чекає його компенсації в обід. Другий – ви погано “заправили” себе енергією на сніданок, і організм переводить вас в млявий, зберігаючий режим, в якому можна забути про особисту ефективність. Якщо зі сном все в порядку, то вам просто необхідно підкоригувати свій раціон.

У цій статті ми пропонуємо вам ознайомитись з продуктами, які сприяють швидкій втомі.

Червоне м’ясо

Вчені до цих пір не прийшли до одностайності, корисно чи шкідливо вживати червоне м’ясо. У ньому начебто безліч корисних мікроелементів, але з іншого боку, воно викликає ряд наслідків, які здатні скоротити наше життя. Однозначно можна сказати, що червоне м’ясо тільки забирає нашу енергію. По-перше, на його перетравлення організм витрачає багато сил. Особливо якщо ви їсте перероблене м’ясо – ковбасу, сосиски або копчений окіст. І при всій енерговитратності процесу з червоним м’ясом поживної цінності ви майже не отримуєте, а значить, овчинка не варта вичинки. Результат – втома і відчуття голоду через декілька годин.

Якщо ви не готові відмовитися від м’яса, намагайтеся вибирати такі продукти і страви, де воно піддавалося мінімуму обробки. І краще перенесіть рясні м’ясні обіди на вихідні.

Солодощі

Пластівці, круасани, йогурти та інші підсолоджені продукти містять величезну кількість цукру. Солодощі, якщо з’їсти їх натщесерце, стимулюють роботу підшлункової залози. Вона починає активніше виробляти інсулін, щоб знизити цукор в крові. В результаті після такого сніданку ми відчуваємо не бадьорість, а втому. Інший удар у відповідь організму на різкий стрибок цукру в крові – апетит.

Так що не дивуйтеся, якщо через годину після ранкового прийому їжі ви прийдете на роботу і знову захочете перекусити. Ще один негативний ефект – через пару-трійку років таких сніданків ризик захворіти діабетом значно зросте. Щоб зробити перший прийом їжі кориснішим, включіть в раціон каші на воді або молоці, а пластівці замініть мюслями без цукру. В якості добавки до них можна використовувати горіхи і сухофрукти.

Білий хліб

Вплив білого хліба на організм схожий з процесом переварювання солодощів. З’їдаючи ранковий тост, бутерброд або піцу, ви запускаєте роботу підшлункової залози, яка провокує викид інсуліну. Результат рівнозначний – почуття втоми. І це при нульовій користі. Після всіх обробок хліб, який ми купуємо, містить практично один крохмаль, який буде корисний для насичення організму. Тому, якщо ви звикли замість нормального обіду перекушувати на роботі піцою або бутербродами, не розраховуйте, що вони наситять вас до вечора. Швидше за все, ви захочете їсти через декілька годин, що призведе в результаті до зайвої ваги.

Крім того, Американський журнал корисного харчування в 2015 році опублікував цікаве дослідження, згідно з яким споживання великої кількості білого хліба веде до депресії.

Жирна їжа і фастфуд

Продукти з високим вмістом жиру викликають втому і підвищують рівень стресу в організмі, оскільки погано перетравлюються. Справа в тому, що на цей процес витрачається стільки ж енергії, скільки і надходить з жирами в організм. В результаті незабаром після прийому їжі з’являються тяжкість і відчуття переповненості в шлунку.

Аналогічна історія зі смаженим на великій кількості олії фастфудом, часте вживання якого завдяки його активним хімічним компонентам змінює баланс речовин в організмі. В результаті з’являється втома і втрачається почуття концентрації. Особливо небезпечно їсти смажені продукти влітку, в спеку. В такий час організм і без того перебуває у стресовому стані, так як всі вільні сили він спрямовує на те, щоб регулювати температуру. З’їдаючи щось важке, з маслом, ви наносите подвійний удар.

Спиртне

Є такий вислів: “Алкоголь – це енергія, взята в борг”. Ви начебто в куражі, товариські, активні, з іскрометним почуттям гумору, але насправді організм вже бореться з отруєнням. Коли стимулююча дія спиртного проходить, ця боротьба все ще триває – звідси і похмілля, погане самопочуття. Вранці немає сил піднятися, доводиться довго відновлюватися, лікуватися, а значить, весь наступний день після вечірки викреслять з життя. Не дарма організми людей, які люблять повеселитися, зношуються за більш короткий проміжок часу.

Кава

Каву п’ють вранці, щоб прокинутися, в обід, щоб допрацювати до вечора, ввечері – щоб мобілізувати сили для прогулянки з друзями. І якийсь час це працює, але, якщо ви п’єте більше двох чашок кави в день, рівень кофеїну зростає, і це дає зворотний ефект – стає важко, накопичується втома, з’являється дратівливість. Щоб зняти кавові наслідки, людина знову п’є каву і опиняється в замкнутому колі. Ми радимо обмежити вживання напою двома чашками в день. Тоді ви отримаєте бажаний ефект і ніякої втоми.

Джерело

Поділись


Новини партнерів