Аневризма мозку: 4 ранніх симптоми, які важливо не пропустити

Лікарі попереджають: діагностувати захворювання, яке представляє собою випинання стінки судини головного мозку, дуже важко. У більшості випадків пацієнти дізнаються про захворювання випадково, під час КТ або МРТ головного мозку. А іноді і зовсім – тільки після нападу, який, на жаль, не завжди закінчується благополучно. Але є кілька «червоних прапорів», на які варто звернути увагу і звернутися до лікаря. Тим більше, що далеко не всі аневризми вимагають хірургічного втручання, в більшості випадків досить просто регулярного спостереження лікаря і обстежень.

Сильний і раптовий головний біль
Якщо ви періодично страждаєте сильними або тривалими головними болями, вам варто звернутися до лікаря – часто вони стають першою ознакою серйозних захворювань. Але ось що точно не варто ігнорувати, це раптовий і дуже сильний напад головного болю – часто це симптом інсульту або аневризми. Відразу ж викликайте лікаря, якщо це сталося.

Двоїння в очах, опущення повік
Розширена стінка судини може тиснути на зоровий нерв, і в цьому випадку відбувається погіршення зору – в очах двоїться, зображення паморочиться і як би пливе перед очима. Ще один симптом, який ви помітили, і через який важливо терміново вживати заходів – це опущення куточків повік. Ця проблема може виникнути не тільки на аневризму, але і на інсульт .

Слабкість, оніміння одного боку тіла
Ще одна небезпечна ознака – відчуття оніміння, яке охоплює одну половина тіла або обличчя. Відбувається це через закупорку дрібних судин невеликими згустками крові. Судини живлять важливі ділянки мозку, а через обмеження кровопостачання мозок не може управляти частинами тіла – і ми відчуваємо оніміння. Не чекайте, поки саме пройде, звертайтеся до лікаря.

Проблеми зі шлунком
Нудота, блювота, діарея – як не дивно, ці проблеми теж можуть бути ознакою аневризми. Якщо спершу ви відчули головний біль, а потім – симптоми, схожі на харчове отруєння , швидко звертайтеся до лікаря, можливо, рахунок йде на хвилини.

Джерело

Поділись


Новини партнерів