Як гормони впливають на жіночий організм

Практично на кожну дію людини гормони мають потужний вплив. Вони можуть поліпшити настрій, зробити його жахливим, привести до появи апатії або швидко повернути організм в звичний стан. Щоб не боятися реакцій або несподіваних симптомів, потрібно ретельно стежити за рівнем гормонів.

При сильному збої в їх рівні в організмі можуть з’являтися відповідні збої в роботі різних органів, систем, що відповідають за нормальне функціонування організму. Що потрібно знати про гормони, що впливають на жіночий організм?

Наднирники

Андрогени є чоловічими статевими гормонами і виробляються саме в надниркових залозах. Вони виробляються і у чоловіків, і у жіночої половини населення. Їх відповідальність – турбота про прояв сильних якостей. Людина починає відстоювати власну думку, їй хочеться доводити і сперечатися, прагнути до великого заробітку. У природі це позначається не тільки на особистих якостях.

Рівень даного гормону прямо впливає на надлишок тестостерону. Багато проблем по частині гінекології пов’язані якраз з останнім гормоном. І дуже часто тестостерон є причиною появи акне. Для регуляції чоловічих статевих гормонів потрібно строго дотримуватись рекомендацій лікаря, дотримуватися дієти і намагатися не зловживати спиртними напоями.

Залозами так само виробляються адреналін і норадреналін. Вони дозволяють реагувати на небезпеку: м’язова тканина починає напружуватися, а пульс частішає – людина готова рятуватися або битися. Так само відбувається звуження кровоносних судин.

Але в сучасному світі у людей надто часто викидаються дані гормони – звідси різні неврози і тахікардії. Кращим виходом в даній ситуації є стабільне фізичне навантаження, наднирники буде дуже задоволені і перестануть виробляти багато адреналіну.

Яєчники

Рівень естрогену і прогестерону змінюється протягом усього менструального циклу. Дані гормони відносять до жіночих статевих гормонів. При підвищенні естрогену знижується прогестерон, і навпаки. Завдяки цьому балансу місячні починаються вчасно, жінка може завагітніти.

При появі дисбалансу, він може виникнути через низку причин (частою є схуднення або наявність зайвих кілограмів, надмірний стрес або вплив оточуючих чинників), вся система буквально виходить з ладу. При появі первинних ознак потрібно йти на консультацію до лікаря, намагатися зрозуміти причину збою і почати якісне лікування. Відмова від нього може привести до такої серйозної проблеми, як безпліддя.

Дієвим і правильним захистом дисбалансу, пов’язаного з гормонами, є підібрана лікарем терапія. Але вона не буде працювати без дотримання певних правил. Жінка повинна дотримуватися правильного харчування, стежити за вагою власного тіла.

Її індекс маси тіла повинен знаходитися в межах від вісімнадцяти до двадцяти п’яти. Нормалізувати рівень естрогену можуть різні види капусти. Можна спробувати поїсти більше цитрусових, не варто забувати про зернові.

Джерело

Поділись


Новини партнерів