
Весна – час, коли природа прокидається: з першими променями сонця бруньки набухають, проростають перші квіти, тане сніг, все навколо готується до приходу літа, яке кожна людина чекає з нетерпінням. Але не завжди все так прекрасно, як зазвичай здається – навесні є і свої мінуси. Наприклад, розвивається авітаміноз – нестача вітамінів, і через цю проблему страждає велика частина населення в країні і в світі.
Що таке авітаміноз, і чим він може бути викликаний?
Авітаміноз – це стан, викликаний недостатньою кількістю корисних мінералів і вітамінів в організмі. Весняний авітаміноз виникає через виснаження, яке кожна людина переживає через розтрату вітамінів і вчасно не поповнює їх запас в організмі.
Найнебезпечніше і найпоширеніше, що може бути викликано за допомогою авітамінозу – руйнування імунітету. Через це люди часто хворіють навесні.
Так само є кілька симптомів авітамінозу:
- втома, слабкість;
- головний біль, запаморочення;
- випадання волосся, шкіра стає сухішою, нігті – ламкими;
- недосипання, безсоння, стомлюваність, знижена працездатність;
- поганий апетит або повна його відсутність.
Якщо не пропити хоча б один курс вітамінів, то в організмі виникнуть більш серйозні збої, і все це через те, що в першу чергу при авітамінозі знижується імунітет, і організм стає більш вразливим до різних недуг і хвороб.
Які вітаміни краще приймати при авітамінозі навесні?
Для людей різного віку і статі важливо приймати певний набір вітамінів. Але це не обов’язково, так як всі вітаміни важливі і обмежень в прийомі немає. Якщо людина хоче поліпшити свій зовнішній вигляд, вона повинна приймати ту групу вітамінів, яку зазвичай прописують жінкам, і навпаки, якщо жінка хоче стати міцнішою і більш здоровою всередині, вона повинна приймати ту групу вітамінів, яку рекомендують чоловікам.
Існує кілька важливих вітамінів, які можна і потрібно приймати всім:
- Вітаміни групи B. Вони допомагають поліпшити обмін речовин, покращують роботу серця і судин.
- Вітамін A. З його допомогою поліпшується зір, шкіра стає більш здоровою і сяючою, а імунітет – більш міцним, і людина має менший ризик захворіти.
- Вітамін C. Найкращий помічник у боротьбі з застудними захворюваннями, запобігає потраплянню інфекції в організм, перешкоджає розвитку хвороб. Вітамін С може бути навіть в будь-яких заморожених ягодах, особливо в смородині, з якої так добре пити морс.
- Вітамін D. Той самий вітамін, в якому люди зазвичай відчувають гостру потребу взимку, корисний і навесні з метою профілактики. Він допомагає кальцію засвоюватися, звідси і красиві нігті, волосся і руки у дівчат. Кістки за допомогою вітаміну D стають міцнішими.
- Вітамін Е – те, що є найбільш корисним для жіночого організму. Він підвищує працездатність м’язів, сприяє роботі ендокринної залози.
Таким чином, вітаміни особливо корисні навесні з метою профілактики застудних захворювань, для підняття настрою і виходу з депресивного стану.