
Банани є джерелом безлічі цінних речовин, серед яких калій, кальцій, фосфор, залізо, вітаміни С і групи В. Унікальний склад робить їх корисними для людей з безсонням, набряками, хворобами серцево-судинної системи. Однак деяким людям банани строго протипоказані.
Зокрема, при хворобах нирок необхідно обмежувати споживання бананів, так як вони активно виводять рідину з організму. При цьому на тлі виведення рідини підвищується згортання крові. Отже, якщо у людини спочатку густа кров, активне споживання бананів може привести до утворення тромбів. При тромбофлебіті банани взагалі знаходяться під забороною.
Процес газоутворення посилюється при споживанні бананів, та й самі банани довго перетравлюються. Тому проблеми з шлунково-кишковим трактом (метеоризм, синдром подразненого кишечника) є однозначним показанням до відмови від бананів.
Також при відхиленнях в роботі жовчного міхура і печінки банани можуть викликати проблеми – вони зменшують відтік жовчі. Що стосується хвороб серця, то банани, хоч і визнані непоганим профілактичним засобом за рахунок вмісту калію (розслабляє судини), уповільнюють процес відновлення після інфаркту і інсульту. Небезпечні банани і для діабетиків, оскільки провокують різкий стрибок цукру в крові.