Болить горло? Ось 5 продуктів, які допоможуть впоратися із запаленням

Біль в горлі – річ хоч і не критична, зате вкрай неприємна. Як правило, в цей час вам найменше хочеться їсти, оскільки кожен шматочок, що проходить через запалену область, спричиняє дискомфорт.

Але ця поведінка, кажуть фахівці, в корені неправильна. Тому що деякі продукти можуть не просто наповнити організм поживними речовинами, але зняти запалення. Про п’ять варіантів з доведеною ефективністю читайте в цьому матеріалі.

Курячий бульйон

Рясне і тепле пиття – обов’язкова умова одужання при застуді. Ось чому важливо максимально наповнити меню гарячою і рідкою їжею, включаючи не тільки чай, але і всемогутній бульйон.

Крім функції по насиченню організму водою, бульйон допомагає зменшити кількість слизу в горлі і «розкласти» закладений ніс, якщо це необхідно.

Додайте в суп трохи куркуми – її активний компонент куркумін допомагає знизити кількість в організмі ферментів, які живлять запалення.

Картопляне пюре

Ми вже розповідали, що в картоплі більше користі, ніж прийнято думати. Крім калію і вітаміну B6, вона містить вітамін C, відомий своєю імуностимулюючою дію. Звичайно, його тут не те щоб дуже багато, але вживання картоплі в будь-якому випадку допоможе відчути себе краще.

Лайфхак: додайте в пюре трохи кориці, яка є потужним джерелом антиоксидантів, щоб додати страві нетипової пікантності, ну, і прискорити одужання заодно.

Імбир

Свіжий корінь імбиру – один з найсильніших натуральних протизапальних засобів. Ось чому, якщо у вас болить горло, закладений ніс, гуде голова і що завгодно ще, його варто додавати в усі страви.

Їсте кашу на сніданок? Імбир складе їй чудову компанію. Вирішили обійтися тільки чаєм? Чай з імбирем – ідеальний початок дня. А якщо ви любите гостре, то натертий імбир і взагалі можна додавати хоч у супи, хоч в салати. Ось побачите, самопочуття стане помітно кращим.

Ромашковий чай

Добре відомо, що настій ромашки містить протизапальні сполуки, які можуть підтримати організм в боротьбі з застудою .

Плюс, дослідження показали, що ромашка сприяє засипанню (ось чому ромашковий чай рекомендується пити на ніч, а це особливо важливо для ефективного відновлення.

Нарешті, спазмолітична дія ромашки може допомогти при кашлі, якщо хворе горло ним супроводжується. Додайте в чай ​​лимон, щоб вітамінізувати напій, і буде вам щастя.

Мед

І, звичайно, куди без молока з медом на ніч. Цей «цілющий коктейль» відмінно заспокоює хворе горло, так що сон після нього виявиться міцним і спокійним. Відомий своїми протизапальними і антибактеріальними властивостями, мед може бути ефективний в якості ліків від кашлю . Хочете піти далі? Шукайте в магазинах мед манука, який особливо добре зарекомендував себе в якості натурального антибіотика.

Джерело

Поділись


Новини партнерів