
Американські вчені з’ясували, що значне зниження рівня вживання калорій продовжує життя. Фахівці Гарвардської медичної школи прийшли до висновку, що даний зв’язок спрацьовує за допомогою змін в діяльності імунної системи.
Для проведення досліду вчені використовували черв’яків нематод (Caenorhabditis elegans).
У процесі проведення експерименту вчені з’ясували, що якщо скоротити кількість вуглеводів, що надходять в організм, то знижується вроджений імунітет, так як пригнічується білок р38.
Вроджений імунітет повинен боротися з інфекціями, але в разі його підвищеної активності, яка характерна для дорослих, вона провокує хронічне запалення і старіння.
Якщо білок р38 неактивний, то скорочення калорій не впливає на імунітет. Але запускаються генетичні шляхи, які пригнічують запальні процеси до оптимального рівня.
Дослідники з’ясували, що інсуліноподібний фактор росту 1 (IGF1), що пригнічує сигнальний шлях, здатний привести до ланцюгової реакції, яка знижує апетит.
Даний факт пояснює результати, отримані в процесі попередніх досліджень, що показують, що IGF-шлях пов’язаний з тривалістю життя.