Морква і зелений чай здатні зменшити ризик хвороби Альцгеймера — вчені

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення всередині нейронівпатогенної речовини — білка бета-амілоїду (амілоїдні бляшки). Він утворюється з «уламків» білка APP, який бере участь в процесах лагодження пошкоджених нейронів.

Вчені спробували з’ясувати, як різноманітні фітогормони та білки присутні у рослинах, впливають на швидкість формування «уламків» APP.

Науковці вирішили дослідити рослини, які взаємодіють з альфа-секретазою — білком, який руйнує клубки білкового сміття, включаючи і залишки APP.

Вчені взяли для дослідження екстракт зеленого чаю та моркви — у чаєві міститься речовина EGCG, а у моркві, відповідно, ферулова кислота — саме у цих речовинах домінує альфа-секретаза.

Отримавши велику кількість цих ферментів, вчені провели дослідження на мишах, схильних до розвитку хвороби Альцгеймера.

Як показали експерименти, комбінація екстракту моркви і чаю діяла на мозок мишей значно сильніше, ніж працювали ці речовини окремо. Всього через 3 місяці після переходу на дієту з великою кількістю екстрактів моркви та зеленого чаю, концентрація амілоїдних бляшок в мозку мишей різко впала, а їх когнітивні здібності помітно покращилися.

Зокрема, їх епізодична пам’ять стала настільки ж хорошою, як і у здорових мишей такого ж віку, а здатність згадувати події з далекого минулого покращилася приблизно у 1,5 рази.

Відтак, вчені стверджують, що збільшення у раціоні людей зеленого чаю та моркви може справді зменшити ризик захворювання хвороби Альцгеймера.

Джерело

Поділись


Новини партнерів