Без ліків: фахівці розповіли про нескладний спосіб знизити тиск

Вчені з Університету Західної Австралії виступили із заявою про те, що нетривала фізична активність вранці може замінити собою ліки для зниження артеріального тиску у літніх людей. 

За словами дослідників, «півгодини помірної ходьби вранці можуть конкурувати за ефективністю підтримки в нормі артеріальний тиск з гіпотензивними засобами». 

Для участі в експериментах були запрошені 35 жінок і 32 чоловіки у віці від 55 до 80 років. За завданням учених вони проводили під наглядом один день в певному режимі. Так, наприклад, учасники провели добу в сидячому положенні, вони сиділи на протязі 8 годин.

Ще один день вони провели, поєднавши різні види активності: годину сиділи, потім півгодини йшли на біговій доріжці з помірною інтенсивністю, після чого знову були у сидячому положенні протягом 6,5 годин. Ще день добровольці провели в тому ж режимі, що і другу добу, але з тією різницею, що під час сидіння протягом 6,5 годин кожні 30 хвилин вони вставали на ноги і походжали не більше 3 хвилин. Проміжок між цими днями становив шість діб. 

Результати експерименту показали, що активність, що практикується людьми, ефективно сприяє зниженню тиску за рахунок зміцнення серця, і особливо хороша в цьому плані виявилася ранкова активність – на регулярній основі вона цілком здатна замінити собою ліки від тиску.

«При дотриманні режимів з ходьбою на біговій доріжці артеріальний тиск, особливо систолічний, був нижче, ніж при сидячому способі життя. Жінки, до того ж, отримували додаткові бонуси, якщо додавали короткі трихвилинні прогулянки протягом дня – чоловікам вони особливого ефекту не давали », – розповіли автори проекту. 

Джерело

Поділись


Новини партнерів