Що відбудеться з організмом, якщо 28 днів не вживати алкоголю

Середньостатистична людина із середніми прибутками випиває близько 9,5 л спиртного на рік, якщо вірити статистиці. Це далеко не алкоголік – просто така особа любить проводити час з друзями і пляшкою чогось міцного або не дуже. Іноді вона дозволяє собі розслабитися впродовж робочого тижня – зовсім трохи, один келих вина перед сном, щоб швидше заснути або зняти стрес. А що буде відбуватися з організмом цієї людини, якщо вона взагалі не питиме 28 днів поспіль?

Тутка надихнули ініціативи кількох відомих і не дуже груп ентузіастів і задумався, а чи будуть хоч якісь зрушення в здоров’ї і зовнішності лише за 4 тижні без спиртного? Для тих, хто не може дочекатися і хоче дізнатися негайно, зауважимо відразу: будуть, і досить серйозні.

1-й тиждень

 • Складається враження, що підвищується апетит. Насправді люди набагато більше їдять, якщо п’ють спиртне. А після повної відмови від алкоголю людині психологічно хочеться заповнити порожнечу. Як правило, їжею. Хоча можна успішно замінити її на соки або фрукти.
 • Може з’явитися сильний потяг до солодкого. Алкоголь, особливо солодкий, може підвищувати кількість цукру в крові. При цьому на різних людей спиртне діє по-різному: у когось рівень цукру, навпаки, знижується. Особливо небезпечно неконтрольоване захоплення коктейлями для діабетиків.

 • Важко засинати. Актуально для тих, хто звик перехилити чарочку перед сном, щоб звільнитися від безсоння. Алкоголь просто прискорює занурення в сон, а ось на його якість впливає негативно. Без звичайної дози снодійного спочатку буде важко засинати, та й сам сон буде уривчастим і не міцним. Також можливі нічні кошмари.
 • У деяких випадках починаються головні болі, які є маркером серйозних змін в організмі під дією напоїв. Можливо, проблема в розладі печінки, підвищеному артеріальному тиску або нестачі гормонів, які притуплюють біль (коли людина регулярно п’є, больовий поріг у неї пристойно підвищується).

2-гий тиждень

 • Відновлюється печінка. При регулярних дозах спиртного клітини печінки повільно відмирають, а на їх місці утворюються рубці. Орган може відновлюватися, але відбувається це дуже повільно. Залежність пряма: чим менше людина пила, тим швидшою буде регенерація.
 • Додатковою мотивацією (у будь-якому випадку для панянок) стане зміна кольору шкіри. Спиртне розширює судини, що порушує кровообіг, а це призводить до нестачі кисню в шкірі. В результаті алкоголь сушить епітелій, провокує з’яви пігментних плям і ранніх зморшок.

 • Поліпшуються травні процеси. Алкоголь провокує посилене виділення соляної кислоти в складі шлункового соку. Іншими словами, шлунок повільно «з’їдає» сам себе. До речі, саме це є причиною підвищення апетиту при прийнятті напоїв.
 • Люди, які проводили експерименти щодо відмови від спиртного, відзначають, що на 2-му тижні важче ухилятися від зустрічей з друзями, де є випивка. Якщо перші дні людина тримається лише на ентузіазмі, то зараз їй потрібна серйозна сила волі.

3-тій тиждень

 • На 3-му тижні зникають зовнішні ознаки веселого проведення часу – мішки під очима, синці та припухлості на обличчі. Це відбувається тому, що рідина в організмі більше не застоюється і сечостатева система знову добре працює.
 • Легше прокидатися вранці. Людина в стані навіть легкого сп’яніння буквально провалюється в сон і переходить відразу в глибоку фазу, пропускаючи стан дрімоти. Коли концентрація спиртного в крові знижується, сон стає поверхневим і нетривалим. Людина прокидається розбитою, не відчуває, що відпочила.

 • Через випивку погіршується слиновиділення, яке впливає в тому числі на стан зубів. Відповідно, без спиртного ризик розвитку карієсу знижується, а зубна емаль стає міцнішою.
 • Алкоголь притуплює не тільки біль, але і рецептори смаку, а також нюх. Згодом здатності розпізнавати тонкі відтінки смаку і запаху відновлюються.

4-тий тиждень

 • При надмірній вазі маса тіла значно зменшується. Показники індивідуальні: в середньому це 3-4 кг на місяць. Чим довше людина буде вести абсолютно тверезий спосіб життя, тим більше їй вдасться скинути.
 • Алкоголь підвищує артеріальний тиск. Якщо це відбувається занадто часто, з’являється ризик виникнення гіпертонії. Люди, які взагалі не п’ють, рідше страждають цим захворюванням. А крім того, знижується ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи, внормовується пульс.

Приблизно такі зміни відбудуться з людиною, яка не пила ні краплі алкоголю впродовж 220 днів.

 • Шкіра обличчя і тіла стає набагато чистішою. Зникають акне і почервоніння. В основному це відбувається завдяки відновленню водного балансу в організмі й нормалізації кровообігу. Колір обличчя вирівнюється, пігментні плями поступово зникають.
 • Людина мислить тверезо і працює більш продуктивно. Мабуть, вплив алкоголю на мозок – один із найбільш малопомітних зовні. Однак результати досліджень свідчать про протилежне: при систематичному споживанні спиртного спостерігається легка набряклість мозку, розширення кровоносних судин і масова загибель мозкових клітин через нестачу кисню. Такі зміни дуже повільні й, на жаль, незворотні.

У вас не виникло бажання влаштувати собі схожий челендж і поспостерігати за здоров’ям? А може, ви вже відмовились від спиртного?

Джерело

Поділись


Новини партнерів