5 помилок в раціоні, які призводять до страшних рівнів холестерину

Clogged Artery with platelets and cholesterol plaque, concept for health risk for obesity or dieting and nutrition problems

Частиною звичайної медичної профілактики для людей середнього віку є холестериновий тест. Якщо його загальний рівень підвищений, він відразу ж викликає у нас занепокоєння. Проте останнім часом експерти все частіше запитують себе: чи не надаємо ми занадто великого значення холестерину? Ми вирішили з’ясувати, яким все-таки повинен бути холестерин у здорової людини і як правильно харчуватися, щоб рівень холестерину залишався нормальним.

Яким повинен бути рівень холестерину в нормі?

Людському організму холестерин потрібен. Ця речовина знаходиться в оболонці кожної клітини. Холестерин є будівельним блоком для гормонів, вітаміну D та інших необхідних речовин для організму. Він циркулює в крові за допомогою ліпопротеїнів. Ліпопротеїн низької щільності – ЛПНЩ, приймає холестерин з печінки. Ліпопротеїн високої щільності (HDL), нагріває надлишковий холестерин і повертає його в печінку.

Печінка – це «фабрика», яка виробляє необхідний організму холестерин. Але він також може отримати його з жирних кислот.

Накопичення холестеринових бляшок може тривати все життя, починаючи з дитинства, але відбувається індивідуально у кожної людини. Гени – дуже важливий індивідуальний чинник, від якого залежить, чи є у вас ризик накопичення бляшок ЛПНЩ. Високий кров’яний тиск, ожиріння, діабет, куріння також є загрозою накопичення холестерину в організмі.

Медики використовують всі ці фактори, щоб визначити загальний ризик кожного пацієнта і розробити індивідуальний режим лікування.

Більшість інфарктів викликано не поступовим звуженням кровоносних судин, а відділенням частинки від бляшки в артерію, яка звужується, принаймні, наполовину. Половина всіх серцевих нападів відбувається раптово без попередніх ознак.

Протягом тривалого часу медицина застосовувала цілий клас ліків, званих статинами, для зниження рівня ЛПНЩ – поганого холестерину. Фізичні активності і дієти з низьким вмістом жиру з великою кількістю фруктів, овочів і цільного зерна також знижують рівень ЛПНЩ і підвищують рівень хорошого холестерину ЛПВЩ. Але ці майже магічні показники можуть бути тільки першим кроком у пізнанні реального стану вашого серця.

Показники високого холестерину не вважаються діагнозом, він є симптомом розвитку кардіо-судинних захворювань. Які помилки ми робимо, з-за яких зростає наш рівень холестерину?

5 поширених помилок в раціоні

Люди, з показниками високого холестерину, повинні стежити за своїм харчуванням, щоб ефективно справлятися з цією проблемою.

Тим не менш, багатьом з нас властиво робити дуже поширені помилки, з-за яких холестерин не буде падати. Однак найбільш тривожним є те, що ви можете навіть загострити ситуацію абсолютно несвідомо – і ускладнення такого положення речей можуть бути досить серйозними.

Дієтичні помилки

1. Ви не звертаєте уваги на кількість споживаного цукру

Споживання цукру не має прямого впливу на рівень холестерину в організмі. Однак продукти з високим вмістом цукру часто також містять багато шкідливих жирів, таких як транс-жир або насичені жирні кислоти.

Регулярне споживання цього виду їжі може викликати значне збільшення ваги. Надмірна вага або ожиріння дуже тісно пов’язані з високим рівнем холестерину. Високий глікемічний індекс цих продуктів підвищує глюкозу в крові, що ушкоджує стінки артерій і кровоносних судин.

2. Зверніть увагу тільки на зміст холестерину в харчових продуктах

Деякі люди, які страждають високим рівнем холестерину в крові, вважають, що найкраще харчування – виключення будь-якого типу продуктів з високим вмістом холестерину з щоденного раціону. На цей факт дійсно необхідно звернути увагу. Але цього досить.

Холестерин – це тип жиру, який є результатом вживання певних видів харчових продуктів – це правда. Проте ви, мабуть, не знаєте, що ваша печінка також виробляє його.

Тому вживати в їжу продукти зі зниженим вмістом холестерину недостатньо. Вам також необхідно уникати джерел транс-жирів, насичених жирів, тому що вони перевантажують вашу печінку.

3. Усунення абсолютно всіх жирів з дієти

Це, ймовірно, одна з найпоширеніших помилок, тих, хто бореться з високим рівнем холестерину. Недоцільно повністю виключати всі жировмісні продукти з раціону. Замість цього ви повинні вибрати ті, які пропонують вам хороші «здорові» жири.

Харчові продукти можуть містити суміш різних видів жирів: насичених, мононенасичених і поліненасичених ( омега-3 і 6 жирних кислот ). З них ви повинні вибрати тільки два останніх типи і споживати якомога менше насичених жирів.

Насичені жири підвищують ризик серцевих захворювань, а ненасичені жири допомагають підвищити «хороший» холестерин (ЛПВЩ). Це, в свою чергу, допомагає захистити ваші артерії. Прикладами продуктів, що містять великі дози «здорових» жирів, є авокадо, оливкова олія і горіхи будь-якого виду.

4. Перехід від однієї дієти до іншої

Швидкодіючі дієти звучать як ярлики для досягнення здорового рівня холестерину в крові. Проблема, однак, полягає в тому, що вони, як правило, обмежуються тільки споживанням певних категорій продуктів.

Тим не менш, хороша дієта при підвищеному холестерині, повинна бути чимось постійним, і використовуватися протягом усього життя.

5. Прийом статинів з грейпфрутовим соком

Лікарі часто призначають статини для зниження холестерину в крові. Проте вживання грейпфрута в той же час є серйозною помилкою. Цей плід може блокувати правильне засвоєння препарату.

Джерело

Поділись


Новини партнерів