Як можна розпізнати рак за диханням?

Вчені Кембриджського університету змогли розробити алгоритм, що дозволяє діагностувати чотири типи онкологічних захворювань по диханню людини. Що особливо важливо, цей метод дозволяє визначати рак на ранніх стадіях.

За даними видання, зараз вчені здійснюють дослідження за участю 4 000 пацієнтів, в ході якого фахівці за допомогою нового методу виявлятимуть рак легенів, який найчастіше виявляється лікарями лише на пізній стадії, коли вже він невиліковний.

Крім раку легенів, допускають вчені, цей тест дозволить також визначати рак кишечника, стравоходу і шлунка. Маркером цих видів онкологічних недуг є хімічний слід, який він виявляє на вдиху. Цей слід вловлюється спеціальним передавачем на кремнієвому мікрочіпі.
“Інноваційна технологія дозволяє виявити злоякісні клітини до появи явних симптомів”, – відзначили наукові експерти, за словами яких це допоможе рятувати десятки тисяч життів щороку.

Раніше “дихальний” метод для виявлення раку вже розроблявся. Він дозволяв діагностувати тільки один вид раку – шлунка. Новий тест, орієнтований на сліди певних хімікатів в повітрі, що видихається, буде спрямований спочатку на вищеназвані чотири види раку, а потім, як планується, його використовуватимуть для діагностування раку підшлункової залози, передміхурової залози і сечового міхура.

Джерело

Поділись


Новини партнерів