Їж, пий і лікуйся: смачні страви і напої, які корисні при застуді

Шипшина

Коли захворієш, іноді особливо й жити не хочеться, не те що їсти. Але треба себе змушувати можна робити це із задоволенням і користю! Лови наші найкращі та нескладні анти-простудні рецепти.

Зміцнюючий курячий бульйон

Інгредієнти: на півтора кіло кістлявих курячих частин (крила, шиї…) – морквина, цибулина, стебло порею, корінь петрушки, пара стебел селери, кілька горошин запашного перцю, чорний перець, сіль.

Сам процес. Курячі частини заливаємо трьома літрами чистої холодної води і доводимо до кипіння (вогонь – середній). А поки ріжемо овочі: моркву і корінь петрушки кубиками, цибулю-порей – крупно, звичайну цибулину – четвертуем, селера – пополамим. Як тільки закипить – вогонь на мінімум, піну усуваємо, заправляємо овочами (крім селери) – і пару годин мучимо на цьому маленькому вогні, не дозволяючи википати і покриватися піною. За півгодини до готовності додаємо селеру, незадовго до фіналу солимо. І отримуємо ніжний білий ароматний бульйон, який зміцнить сили і поверне волю до життя!

Сібас з фенхелем

Інгредієнти: сібас, зубчик часнику, фенхель, вершкове масло і оливкова олія, сіль-перець.

Сам процес. Просимо кого-небудь здорового і бадьорого стати нам рідною матір’ю, тобто вимити, очистити і рибку випатрати. Інше здатний зробити і змучений вірусом організм: обмазати тушку оливковою олією, покласти в неї часник, посолити-приправити, викласти на покриту папером для запікання форму, навколо художньо розкласти порізаний кріп. І запікати все це півгодинки в духовці, розігрітій до 200 градусів. Що, на відсутність апетиту мабуть вже не скаржишся? А зараз отримаєш ще й відмінну порцію білка, йоду, фтору і заліза з цінної рибини. Плюс антизапальні, жарознижуючі властивості фенхелю підключаться!

Грецька закуска з часником

Інгредієнти: на півкіло картоплі – 5 зубчиків часнику, буханець чорного хліба, цибулина, морква, лимон, стебло селери, петрушки, рослинна олія, сіль-перець.

Сам процес. Очищені-нарізані моркву і цибулю варимо хвилин 15, потім закидаємо картоплю, селеру і варимо ще приблизно стільки ж. Часник чистимо, подрібнюємо і розтираємо з сіллю. Половину картохи перетворюємо на пюре і з’єднуємо з часниковою масою. Другу розминаємо з додаванням олії, соку, видавленого з лимона, і подрібненої петрушки. Об’єднуємо обидві маси, наминаємо з чорним хлібом – і відчуваємо, як цілющі фітонциди роблять свою добру справу!

Салат з квашеної капусти з журавлиною

Інгредієнти: мисочка квашеної капусти, яблуко свіже або мочене), кілька столових ложок журавлини, декілька стебел селери, пара ложок олії, пару ложечок цукру.

Сам процес. Вимиту селеру ріжемо на шматочки, яблуко з вилученою серцевиною – на тонкі часточки. Ягоди промиваємо, висушуємо на паперових серветках, половину розминаємо, змішуємо з цукром. Тепер компанію з капусти, яблук і журавлини поливаємо цим соусом – і готово! Відчуваєш, як організм насичується такими необхідними тобі вітамінами?!

Буряковий салат з імбиром

Інгредієнти: великий буряк, пара чайних ложок подрібненого імбиру, крапелька лимонного соку, трошки меду, оливкова олія, рукола або петрушка. Для прикраси можна кунжутного насіння.

Сам процес. Буряк запікаємо, чистимо й нарізаємо або тремо на великій тертці. Додаємо імбир, присмачуємо олією, соком і медом, даємо постояти, прикрашаємо зеленню і насінням – і можна їсти і оздоровлюватися! Якщо в холодильнику був болгарський перець, то його туди теж можна, він нам вітамінів додасть. А вже як зігріє і вилікує імбир і розповідати нікому напевно не потрібно!

Мега-вітамінна суміш

Інгредієнти: 200 г родзинок, кураги, волоських горіхів, чорносливу і меду, 1-2 лимона.

Сам процес. Всі фрукти миємо і висушуємо. Лимон після цього ще й ошпарюємо, звільняємо від насіння і нарізаємо. Сухофрукти і горіхи хвилин на 10 відправляємо в духовку при 160 градусах, після чого все подрібнюємо потужним блендером, додаємо лимон і мед, як слід перемішуємо – і інтенсивно і смачно лікуємося. Така суміш може майже місяць зберігатися в холодильнику в банці – і її дуже навіть корисно приймати і здоровим, у порядку підвищення імунітету в цей сопливий час.

Малиновий десерт без випікання

Інгредієнти: на півкіло сиру – 400 г замороженої малини, 200 г сметани, 300 г вівсяного печива, пачка вершкового масла, 20 г желатину, 200 г цукру, пакетик ванільного цукру.

Сам процес. Желатин заливаємо водою, нехай доходить. А ми поки блендером подрібнюємо печиво з розм’якшеним маслом. Викладаємо з цього шар у форму і хвилин на 10 ставимо в холодильник. Тепер збиваємо сметану, сир, малину (частина ягід залишаємо для прикраси) і цукор. Набряклий желатин розвести на водяній бані і туди ж. Ще раз все збиваємо, виливаємо у форму, прикрашаємо малинками зверху – і нехай йде в морозилку. За ніч десерт застигне, і ним можна насолоджуватися під чайок. Тільки не холодним, звичайно. Зате оскільки ми нічого не пекли, всі вітаміни залишилися в цілості!

Калиновий чай

Інгредієнти: на столову ложку калини – пара ложечок меду. І все, власне!

Сам процес. Калину акуратно розтираємо в гуртку, ухиляючись від її цілющих бризок, вливаємо в кухоль теплої води і тушкуємо хвилин 15 на водяній бані. Потім охолоджуємо, проціджуємо, додаємо мед, перемішуємо – і радіємо (смак такого чаю з медом виходить не кислючий, а приємно-кисленький), і йдемо на поправку!

Журавлино-апельсиновий чай

Інгредієнти: 100 г журавлини, пів-апельсина, столова ложка зеленого чаю, 3 столові ложки меду, паличка кориці.

Сам процес. Наливаємо в чайник літр води і нехай закипає. А ми поки промиємо і розтолочимо журавлину, а ошпарену половинку апельсина поріжемо на дрібні шматочки. До них же – заварку і корицю. Все це в каструльці заливаємо окропом і хвилинку кип’ятимо. Потім накриваємо і даємо 15 хвилин настоятися і охолонути. Тепер додаємо мед, добре перемішуємо, проціджуємо і видужуємо практично на очах!

Напій “П’ять елементів”

Інгредієнти: шматочок імбиру, зубчик часнику, столова ложка сушених ягід шипшини, пара кружечків лимона, чайна ложка меду.

Сам процес. Імбир і часник тоненько ріжемо, приєднуємо до промитої шипшини в термосі, заливаємо окропом і даємо настоятися. Після чого додаємо лимон і мед – і насолоджуємося. І смаком, і думкою про те, що в цьому чаї об’єдналися відразу п’ять найпотужніших засобів проти всякої нежиті. В результаті вийшла просто цілюща бомба! А часником, між іншим, від тебе потім і не пахне.

Поділись


Новини партнерів