10 ознак, які можуть свідчити про наявність онкології

Рак можна вилікувати, якщо його виявлено на ранній стадії. Вчені назвали 10 ознак того, що людина страждає від онокзахворювання.

Головна умова успішного лікування онкозахворювань – рання їх діагностика. Чим раніше виявили рак, тим легше він піддається лікуванню. Вчені виділили 10 ознак, які можуть свідчити про те, що у вас рак.

Постійні інфекції або лихоманка

Тривала лихоманка, також може вказувати на рак, такий як лімфома.

Біль в грудях і постійний кашель

Лейкемія або рак легенів часто супроводжуються кашлем. Хворий може відчувати біль у грудях, який поширюється з часом і на руку або плече.

Обов’язково слід відвідати лікаря тим, хто не палить, але тим не менше постійно кашляє або говорить хрипким голосом. Хрипота і кашель у людей без шкідливих звичок можуть бути симптомами раку стравоходу, легенів, щитовидної залози або раку гортані

Втома і слабкість

Якщо ці симптоми не залишають вас тривалий час і навіть після хорошого сну, негайно вирушайте на консультацію до лікаря.

Аномальні кровотечі

Кров в калі може бути ознакою раку кишечника, і кров у сечі може бути ознакою сечової інфекції, що може бути результатом раку нирок або сечового міхура.

Крім того, кровотеча між менструальним циклом або кровотечі після менопаузи може вказувати на рак матки і ендометріоз. Колоректальний рак може привести до кровотечі з шлунково-кишкового тракту.

У разі лейкемії, людина може відчувати надмірні кровотечі, а кровохаркання може бути ознакою раку стравоходу, в той час як блювота кров’ю може вказувати на рак шлунка.

Раптова втрата ваги

У разі великих пухлин, таких як рак молочної залози і рак легенів, людина може відчувати раптову втрату ваги. Це пов’язано з тим, що, як тільки рак добирається до печінки, він послаблює її функцію – виводити токсини і контролювати апетит. Крім того, втрата ваги може також бути результатом раку товстої кишки.

Втрата ваги – загальний симптом раку, так як:
40% хворих на рак раптово втрачають вагу до або під час діагностики
80% пацієнтів раптово худнуть на пізніх стадіях

Задишка може бути симптомом різних станів, пов’язаних з пухлиною в легенях. А саме, маючи рак легенів, пухлина тисне і звужує дихальні шляхи, що одночасно призводить до хрипоти. Зміна в роботі кишечника, яка зберігається довше, ніж місяць є симптомом раку кишечника. Ви ніколи не повинні ігнорувати грудочки на яєчках, шиї, пахви, паху, в області бюста, животі, або інших частинах тіла, особливо, якщо вони залишаються понад три тижні. Крім того, в разі раку молочної залози, людина може мати збільшений лімфатичний вузол або грудку, припухлість, почервоніння і хворобливість. У разі раку горла або раку стравоходу, у людини можуть виникнути проблеми з ковтанням або відчуття того, що їжа залишається в грудях або горлі, яке загострюється протягом довгого часу. Крім того, біль і печіння при ковтанні так само відносяться до ознак раку горла. Біль у нижній частині живота або в області малого тазу, тяжкість органів малого таза, може бути симптомом раку яєчників.

Джерело

Поділись


Новини партнерів