З появою на світ дитини ми намагаємося захистити її від неприємностей, ретельно стежимо за здоров’ям і прислухаємося до порад мудрих знайомих, які в силу свого життєвого досвіду краще знають, як справлятися з застудою, грипом, вітрянкою і іншими захворюваннями. Досить часто ми прислухаємося до сумнівних рекомендацій лише тому, що знаємо: так прийнято.
Провідні лікарі світу не перестають проводити дослідження і за допомогою отриманих результатів спростовувати усталені міфи. Розглянемо кожен з них більш докладно.
ПРОГУЛЯНКА БЕЗ ШАПКИ МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО МЕНІНГІТУ
Причиною даного захворювання є наявність вірусів, бактерій і грибка, а не переохолодження голови. А ось причина того, що загострення даного захворювання відбувається в холодну пору року, – часте перебування людей в закритих, погано провітрюваних приміщеннях. Збудник менінгіту – вірус паротиту – передається тільки повітряно-крапельним шляхом.
ЩЕПЛЕННЯ МОЖУТЬ ВИКЛИКАТИ У ДИТИНИ АУТИЗМ
Даний міф поширився в суспільстві після виходу статті Ендрю Уейкфілда в одному з найпопулярніших наукових видань. Пізніше з’ясувалося, що результати досліджень виявилися неправдивими і вчений переслідував корисливі цілі. Незважаючи на спростування, даний міф продовжує жити по сей день.
ВОШІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ У ТИХ, ХТО НЕ МИЄ ГОЛОВУ
Заразитися педикульозом можна і за умови дотримання правил гігієни. Воші переповзають з однієї голови на іншу і починають активно розвиватися в новому середовищі. Сьогодні щоб позбутися вошей достатньо придбати спеціальний препарат в аптеці і просто змінити постільну білизну на ліжку дитини. Не маючи потрібного середовища для розвитку, воші гинуть протягом доби.
ПОРІЗИ І РАНИ МОЖУТЬ ПРИВЕСТИ ДО ЗАРАЖЕННЯ КРОВІ
При нормальній роботі імунітету в організмі не буде зараження. Щоб поріз зажив швидше, промийте його водою, збризніть антисептиком і наклейте пластир. При серйозних травмах існує ризик зараження правцем. Щоб виключити можливість даного захворювання, дитину потрібно прищеплювати.
ПРИ НАЯВНОСТІ НЕЖИТІ ТА КАШЛЮ ДИТИНУ ПОТРІБНО ЗАЛИШАТИ ВДОМА
Якщо легкі симптоми недуги ніяк не позначаються на бадьорості і самопочутті дитини, не потрібно захищати його від колективу. У дитячому колективі завжди будуть інфекції, але лікарі запевняють: немає приводу для занепокоєння. Перехворіти ГРВІ близько 6 – 7 разів на рік для дитини є нормою. Більш того, в такому випадку у неї виробляється імунітет і згодом здоров’я стає тільки міцнішим.