Названо головну причину раку

Вчені довели, що рак — це хвороба, створена людьми

Масштабне дослідження мумій і копалин, яким займалися вчені з Манчестерського університету (Великобританія), завершилося вердиктом науковців про те, що рак є хворобою, створеною людиною.

Фахівцями були вивчені зразки тканин сотень єгипетських мумій, а також кісток неандертальців, що збереглися до наших днів. В результаті дослідники прийшли до висновку про те, що ракові пухлини вкрай рідко виникали в ті часи, коли забруднення навколишнього середовища і неправильне харчування не були широко поширеними проблемами.

Зокрема, в період розквіту Стародавнього Єгипту в папірусних текстах вже згадувалися захворювання, що нагадують рак. Однак в реальності це були не хвороби онкологічного характеру, а проказа або варикоз. Генетичний аналіз тканин єгипетських мумій показав: хоча пухлини і повинні були зберегтися краще за здорові фрагментів за рахунок муміфікації, лише в одному випадку вчені зафіксували ознаки раку.  Практично той самий результат дало вивчення тисяч кісток неандертальців.

В епоху Стародавньої Греції лікарі вже розрізняли не просто ракові пухлини, а й диференціювати злоякісні та доброякісні новоутворення.   “Стародавні греки стали першими, що визначили відмінність між доброякісними і злоякісними пухлинами. При цьому не зовсім зрозуміло, виявилося це пов’язано з тим, що ракові захворювання почастішали, або ж просто медицина збагатилася нові відомостями”, — прокоментував цей історичний факт професор Манчестерського університету Майкл Зіммерман.

Вчені встановили, що кількість лікарських звітів про визначення пухлин різко зросла тільки в останні 200 років. Цей фактор вони пов’язують виключно з особливостями штучно створеної людьми цивілізації, а не якимись об’єктивними причинами.

“Рак — хвороба, створена людиною і спровокована надмірностями сучасного життя. У природі немає нічого такого, що могло б призвести до розвитку раку”, — констатували автори дослідження.

Джерело

Поділись


Новини партнерів