Ці лампи викликають головні болі

Світлодіодні лампи, які економлять електроенергію, можуть бути причиною головних болів – показало дослідження. Це пов’язано з тим, що ці пристрої дуже часто миготять.
Все більша кількість людей користується світлодіодними лампами, які допомагають суттєво зменшити витрати на електроенергію. Однак їх специфіка роботи, яка полягає в занадто частому мерехтінні, може бути причиною головних болів. Всього через 20 хвилин після вмикання такої лампи у людини може з’явитися відчуття запаморочення, як попереджають експерти-психологи з Університету Ессекса. За їх словами, мерехтіння цих ламп є більш вираженим, ніж у традиційних засобів освітлення. Наприклад, якщо у флуоресцентних лампочок, на зразок тих, що використовуються в офісах, в результаті мерехтінь рівень освітленості зменшується на 35%, то у світлодіодних ламп він падає на 100%. Вони буквально вмикаються і вимикаються сотні разів кожну секунду.
А це може викликати головний біль, оскільки порушує контроль рухів очей, змушуючи мозок працювати ретельніше. Мерехтливі світлодіодні лампи також в два рази збільшують ризик розвитку мігрені, як це було доведено в ході попередніх досліджень.
Зазначимо, що в результаті запровадження відповідних законів Євросоюзу в Великобританії збираються повністю заборонити галогенові лампочки до вересня наступного року. В даний час їх активно змінюють по всій країні, і великі рітейлери на кшталт IKEA вже пропонують їм на заміну світлодіодні лампочки.
 “Людям не подобається мерехтіння лампочок, через це виникає запаморочення і погане самопочуття всього через 20 хвилин після вмикання цих засобів освітлення, – кажуть автори дослідження. – Вони здатні порушувати сприйняття зорових образів людиною і вносити в цей процес аномалії. Наприклад, у людей можуть виникати множинні образи однієї лампи кожного разу, коли вони швидко рухають очима”.
Джерело
Поділись


Новини партнерів