Чому нам сняться кошмари? Вчені знайшли пояснення

Нічні кошмари переслідують деяких людей. Найчастіше такі сни пояснюються тим, що у людини виникають неусвідомлені страхи і хвилювання. Підсвідомість сама малює подібні картинки. Проте чи так це насправді, розповіли вчені.

Дослідженням займалися наукові фахівці з Оксфордського університету. Вчені з’ясували, що на людину негативно впливає тривалий сон. Виявилося, що сон, який триває дев’ять і більше годин, здатний викликати нічны кошмари.

В рамках дослідницької роботи був проведений експеримент. У ньому взяли участь 847 осіб. Їм необхідно було заповнити певні анкети, в яких відповісти на питання, що стосуються тривалості сну, нічних кошмарів, а також вживання алкогольних напоїв і стресових ситуацій.

Результати проведеного дослідження здалися вченим дивовижними. Вчені з’ясували, що алкоголь і стресові стани дійсно впливають на якість сну. А ось викликати страшні сновидіння ці чинники не спроможні.

Однак є такі факти, які негативно впливають на людей. Зокрема, до кошмарів може привести тривалий сон. Якщо людина спить дев’ять і більше годин на добу, то кошмари – практично неминучі.

Деяких людей постійно переслідують кошмарні сновидіння. Ці сни лякають, можуть псувати життя, запам’ятовуються надовго, так, що позбутися від цих жахів буває вкрай складно. Багато хто навіть не підозрюють, чому їм сняться кошмари. Однак інші вчені підозрюють, що кошмари сняться також через порушення в головному мозку.

Поділись


Новини партнерів