Медики назвали несподівану причину головного болю

У кожної двадцятої дорослої людини голова болить практично щодня.

Дуже часто ні знеболюючі, ні лікарі допомогти не можуть. Вчені довели, що хронічний головний біль має психологічні причини: найчастіше людина занадто сильно намагається контролювати ситуацію, свої слова, емоції і час. Про це повідомила психолог Катерина Мельникова.

«Проблеми буквально у нас« в голові ». Причиною хронічного головного болю може стати не тільки стрес і нервово-емоційне перенапруження, а й надмірна любов до самоконтролю і перфекціонізм. Підвищують ризик виникнення мігрені також соціальна активність, честолюбство і жорсткі моральні принципи », – розповіла експерт.

За словами Є. Мельникової, за допомогою головного болю, тіло ніби нагадує людині про земне, наголошує на тому, що не існує тільки чорного і білого, що не можна приділяти іншим людям уваги більше ніж собі, постійно контролювати свої слова і емоції і так далі. Саме тому для того, щоб не пити знеболюючі кожен день необхідно переглянути своє життя і свою поведінку.

«По-перше, людям, які страждають на мігрень дуже важливо правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя і займатися спортом. По-друге, їм протипоказані сварки, скандали і істерики, їх життя повинне бути наповненим позитивними емоціями, а рідні і близькі повинні дарувати їм відчуття безпеки. Оскільки люди з хронічними головними болями, завжди страждають від її нестачі, адже вони не знають, коли наступний напад викине їх з життя, і дуже гостро (іноді тільки на підсвідомому рівні) потребують людину, яка б про них подбала », – додала фахівець.

Психолог також підкреслила, що головний біль погіршує навички соціалізації, оскільки якщо рідні і друзі не приділяють хворому достатньо уваги і розуміння під час нападів, то з часом він, підсвідомо, вирішить, що це тільки його проблема, а далі й зовсім буде думати, що розраховувати можна тільки на себе і ніхто йому не допоможе. Недовіра, в свою чергу, буде народжувати зайву тривогу, а вона новий напад головного болю.

«Я з упевненістю можу сказати, що людина, яка страждає хронічними головними болями, має приховані психологічні проблеми або навіть травми, тому рекомендую звернутися до психолога за консультацією і навіть подальшим лікуванням», – резюмувала Є. Мельникова.

Поділись


Новини партнерів