Ожина: чому вона корисна та водночас шкідлива для здоров’я

Ожина у літню пору особливо смакує під час перекусів та десертів. Проте такий вид ягід може бути не лише корисним для здоров’я та самопочуття людини, а й шкідливим. Тому варто знати деякі протипоказання до вживання цієї ягоди.

Користь

На противагу ще одному виду ягід – малині, в ожині вітамінів групи Р міститься значно більше. Вона багата не тільки дуже важливими для організму людини пектиновими речовинами і біофлавоноїдами (рослинними сполуками), а й органічними кислотами – лимонною, винною, саліциловою, яблучною.

Крім вітамінів групи Р, ожина ще містить вітаміни А, В1, В2, Е, С і РР, а також залізо і дубильні речовини. Ожина насичена великою кількістю мінеральних речовин, таких як мідь, марганець, магній, калій, кальцій.


Ожина, як й інші ягоди, багата великою кількістю вітамінів і корисних речовин

Ожина, як і чорниця та журавлина, багата антиоксидантами, які захищають організм від раку. Вона також допомагає зміцнити нервову систему, протистояти стресам. А регулярне вживання ягід ожини підвищує імунітет.

Ожина ще й малокалорійна: в 100 грамах ягід міститься всього 43 ккал.

Застереження

Проте варто пам’ятати, що ожина досить ніжна ягода. Вона не має спеціальних протипоказань, однак у деяких людей вживання ожини викликає алергічну реакцію. Симптоми можуть з’явитися як через кілька хвилин, так і через кілька діб після прийому, і виражаються через нудоту і набряк слизових.


Обов’язково ретельно її вимийте перед вживанням!

Купуючи ожину, важливо знати, що мити її слід безпосередньо перед вживанням, а до цього краще зберігати свіжою в холодильнику не більше семи днів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів