Науковці пояснили, чому не варто відганяти кішку, коли вона до вас ластиться

Учені з Каролінського університету (США) провели провели серію експериментів за участю хатніх котиків і мешканців зоопритулків.

І дійшли висновку: ці тварини так сильно потребують соціальної взаємодії з людиною, що готові відмовитися від іграшок, навіть їжі, аби їх тільки приголубили.

— Цікаво, а в чому причина такої сильної емоційної прив”язаності?

— Цьому посприяв природний відбір, — пояснює Андрій Безродний, зоопсихолог, — Процес одомашнювання котів, що розпочався понад 10.000 років тому, супроводжувався генетичними змінами: у тварин відбраковувалися гени агресивності, а ті, що підвищували дружелюбність, — накопичувалися.

Відносно недавно вчені дослідили, що в ДНК кішки дуже багато спільного з нашою ДНК. Зокрема, за розташуванням генів на хромосомах — це одна з найближчих до нас тварин. Коти потерпають від понад 200 хвороб, що подібні до людських.

— Коти прагнуть соціальної взаємодії з нами. А що людина дістає від такого спілкування?

— Існує приказка: “Кішка позбавляє від 13 недуг”, — каже Милослава Слободян, бiолог, фізіолог. — Зокрема, лондонські лікарі провели такий експеримент. Хворим на артеріальну гіпертензію вимірювали показники тиску, потім давали погладити кішку, і через 20 хвилин у більшості випадків тиск пацієнтів приходив у норму.

Коти інтуїтивно знаходять хворі ділянки у людини (якщо в господаря болить
горло — вмоститься просто на нього, щоб “забрати” біль). Власники кiшок рiдше страждають вiд недуг серця й судин, неврозів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів