6 правил здорового нічного сну

Свої сни людині контролювати важко. Проте навчити свій організм висипатися, завдання під силу кожному. Для цього треба знати декілька золотих правил.

Перекуси перед сном
Як не дивно, але краще всього людина висипається, якщо лягає в ліжко на ситий шлунок. Для цього зовсім не обов’язково наїдатися. Також не варто їсти і жирну їжу. Проте трохи підкріпитися перед сном не зашкодить. Учені рекомендують робити це за 30-40 хвилин до того, як лягти спати. Трохи макаронів, пара бутербродів і у тіла з’явиться енергія для того, щоб організм занурився в глибокий сон.

Порядок у будинку
Перед сном краще всього привести квартиру в порядок. Особливо це відноситься до спального місця. Дослідники завіряють, що якщо лягати спати безладно, то хаос залишиться і в голові людини. Спальня повинна міститися в чистоті, перед сном кімнату краще провітрити, а зайві речі треба прибрати у вбиральню або шафу. Біля ліжка можна поставити вазу з ароматними сухими кольорами. Їх запах заспокоює і допомагає організму розслабитися.

Не спати уривками
Спальня – це ідеальне місце для сну і воно має бути у людини одне. У ритмі сучасного життя хочеться подрімати де завгодно: по дорозі на роботу, в обідню перерву або після вечері. Проте цього робити не варто. Організм через сон уривками вибивається з ритму, оскільки не розуміє, коли йому спати треба, а коли ні. Краще трохи потерпіти і спокійно лягти до свого ліжка.

Перед сном – тільки про приємне
Для більшості людей завтрашній день починається вже перед сном. Невідступні думки про те, що доведеться рано вставати, стояти увесь ранок в пробках, а потім працювати до самого вечора – не самі кращі супутники сну. Від усіх таких думок організм починає відчувати стрес. Виділяються гормони, які роблять сон неглибоким. Тому, щоб добре виспатися треба завжди лягати тільки з позитивним настроєм. В усякому разі, постаратися знайти приємні хвилини, які вам може подарувати наступний день.

Про запас ніхто не висипається
Спати у вихідні до самого обіду вчені не рекомендують. Якщо у будні сон складав менше 5-6 годин, то доводити його в суботу і воскресіння до 10-12 краще не варто. Річ у тому, що людський організм не може виспатися про запас, як би це людині не хотілося. Від зміни кількості годин сну, організм тільки зіб’ється з ритму. Кращий вихід – це лягати спати вчасно – як у будні, так і у вихідні.

Сніданок – наше все
Яким чином сніданок пов’язаний з майбутнім сном? За словами учених, безпосередньо. Організм, живе в ритмі зміни дня і ночі. Це як будильник, який лічить, в скільки людина почала робочий день, щоб поставити час на режим “пора спати”. До того ж, якщо впродовж години після сну не поїсти, то мозок людини вирішить, що помре голодною смертю і організм починає відчувати стрес.

Джерело

Поділись


Новини партнерів