Вчені знайшли канцерогени в популярних продуктах

Виявилося, що в продуктах, які ми їмо щодня, міститься небезпечна речовина.

Група вчених з різних країн прийшла до висновку, що в багатьох звичних продуктах, які ми вживаємо щодня, міститься небезпечна речовина – сильний канцероген акриламід. Наприклад, його виявили в каві, картоплі, пшениці і житі.

Дослідники з’ясували, що продукти, які дуже популярні в США, Європі і країнах СНД, містять акриламід, який також присутній в тютюновому димі, фарбах, пластмасі і клеї. Небезпечний канцероген виявили в продуктах, які готуються при температурі вище 120 градусів. Причому, він утворюється внаслідок взаємодії аспарагінової кислоти з цукрами, які містяться в них, тобто, позбутися шкідливої речовини не можливо – в сирому продукті її немає.

Фахівці вважають, що варто переходити на більш корисне харчування, наприклад вживати рис і кукурудзу. Ці продукти при приготуванні не виділяють небезпечних канцерогенів. Крім того, дослідження показали, що саме по собі вживання занадто гарячих напоїв може бути причиною розвитку раку стравоходу. У список небезпечних напоїв внесли каву, чай і мате – їх краще перед вживанням охолоджувати до 65 градусів.

Поділись


Новини партнерів