Неприємні відчуття після пробудження асоціюються найчастіше з вагітністю, насправді ж має місце ряд причин. Першою причиною є кислотний рефлюкс, коли шлункова кислота переміщається вгору по горлу, що може бути викликано вживанням певних продуктів харчування і напоїв, серед них: кава, спеції, алкоголь. Виправити положення допоможе поступовий підйом з ліжка, щоб голова і груди були вище рівня талії.
Неврологи з Університету Північної Кароліни впевнені, порушений сон збільшує ризик появи проблем з травленням, включаючи рефлюкс, виразки, СРК, дратівливі захворювання кишечника і рак шлунково-кишкового тракту. Краще відходити до сну в один час.
Знижений рівень цукру в крові є ще однією причиною появи нудоти. Стрес викликає фізіологічні, психологічні та емоційні зміни в організмі, він намагається всіма силами впоратися з проблемами, що і викликає неприємні симптоми: нудоту, задишку, запаморочення, збільшення частоти серцевих скорочень, пітливість.
Закладеність пазух носа впливає на внутрішнє вухо, і це може викликати запаморочення, яке, в свою чергу, призводить до стікання слизу в горло і потрапляння в шлунок. Типова проблема поганого самопочуття після пробудження – похмілля, що відбувається через зневоднення організму і зниження рівня цукру в крові.