Чому небезпечно пити весь курс антибіотиків? Вся правда про таблетки

Антибіотики покликані допомогти людям і позбавити від небезпечних інфекційних захворювань. Як правило, пацієнтам рекомендують пити цілий курс таких лікарських засобів. Однак, згідно з останніми даними, можливо, це робиться даремно.

Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Медичної школи Брайтона і Сассекса. Вони заявили, що немає ніяких доказів, що припиняти прийом антибіотиків – це значить викликати антибіотикорезистентність (тобто стійкість мікроорганізмів до антибіотиків). Навпаки, цей процес може бути викликаний через тривалий прийом ліків.

«Так склалося, що достроково переривати курс прийому антибіотиків вважається небезпечним, при цьому про ризики дозування люди турбуються менше”, – розповідає провідний автор роботи Мартін Льюеллін.

За словами вчених, потрібно користуватися коротким курсом прийому антибіотиків. Він повинен тривати від трьох до п’яти днів. Результат буде не менш ефективний, при цьому не буде вироблятися стійкість до антибіотиків.

Втім, є захворювання, які вимагають тривалого прийому медикаментів. До них відносять ВІЛ, туберкульоз та інші. Це окремі випадки. Також потрібно в цілому переглянути ставлення до антибіотиків, щоб вони продовжували приносити ефект при їх вживанні і не викликали стійкість. Відзначається, що в цілому багато лікарів почали це розуміти і скорочувати курси антибіотиків.

Поділись


Новини партнерів