Швидка допомога: 6 продуктів, які допомагають при переїданні

Голод має “великі очі”, тому часом ми з’їдаємо набагато більше, ніж потрібно організму. Особливо небезпечними є святкові застілля: за розмовами і алкоголем ми часто не помічаємо, що вже наситилися, і перенавантажуємо шлунок. У підсумку отримуємо важкість у животі, коліки, нудоту, здуття і інші неприємні симптоми.

На щастя, існують продукти, які допоможуть впоратися з дискомфортом від переїдання і нейтралізувати шкоду важкої їжі. Які – розповідаємо в сьогоднішньому огляді.

Чорна кава

Через годину після рясної трапези рекомендується випити чашку натуральної чорної кави. Напій активізує м’язи шлунково-кишкового тракту і прискорює перетравлювання їжі. Крім того, кава має відмінний сечогінний ефект і допоможе організму швидше очиститися від токсинів.

Пити каву потрібно не кваплячись, маленькими ковтками і неодмінно теплою. І пам’ятайте: в жодному разі не додавайте вершки, молоко або цукор: ці продукти лише погіршать неприємні симптоми.

Чай

Чай – відмінний помічник в боротьбі з переїданням. Пити його слід в теплому вигляді, без додавання цукру і молока, щоб не посилити дискомфорт і важкість у животі.

Пуер стимулює травні процеси і виводить з організму токсини, відновлює роботу печінки. А завдяки пектину в його складі чай прекрасно чистить кишечник від шлаків. Крім того, пуер має м’яку обволікаючу дію і заспокоює роздратовану слизову шлунково-кишкового тракту, яка постраждала від переїдання і алкоголю.

Зелений чай не тільки прискорює травлення, але і перешкоджає утворенню жирових відкладень, що особливо важливо, якщо ви з’їли багато калорійної їжі. А його сечогінну дію прискорює виведення токсинів з організму.

М’ятний чай заспокійливо діє на слизову оболонку і усуває нудоту, розслаблює мускулатуру шлунка, полегшуючи коліки і спазми, а також стимулює вироблення жовчі, необхідної для переварювання їжі. Найкраще заварювати свіже листя м’яти, але цілком підійде і суха трава з аптеки або особистих запасів.

Фрукти

Кислоти, що містяться у фруктах, прискорюють процес травлення і нейтралізують шкоду жирної їжі. Найефективнішими помічниками від переїдання є яблука, ківі, ананаси і цитрусові. Їх можна вжити після трапези як в свіжому вигляді, так і у вигляді соку – тільки не магазинного, а домашнього приготування. Лимонний сік можна розвести водою.

Фрукти рекомендується їсти і на наступний день після застілля: вони допоможуть очистити організм від токсинів і інших шкідливих речовин.

Спеції

Як відомо, спеції застосовуються не тільки в кулінарії, але і в лікувальних цілях, в тому числі для усунення проблем з травленням.

Гвоздика допоможе позбутися від почуття нудоти, якщо ви перестаралися з їжею. Покладіть бутон в рот і ретельно пережуйте.

Насіння коріандру заваріть окропом (2 ч. л. на 200 мл води) і настоюйте близько півгодини. Для посилення ефекту можна додати в чай ​​сік лимона і мед.

Кориця прекрасно допомагає при переїданні і зловживанні жирною і важкою їжею, усуває коліки в животі. Паличку кориці залийте склянкою окропу і настоюйте півгодини. Додайте трохи меду і пийте маленькими ковтками. Цей напій має ще й очисну дію і перешкоджає відкладенню жиру.

Насіння анісу або кмину теж допоможе усунути вплив важкої їжі: покладіть в рот чайну ложку насіння і жуйте.

Імбир

З давніх часів імбир застосовувався в східних країнах для поліпшення травлення і очищення організму, адже в будинках знаті переїдання було звичайною справою.

Щоб усунути важкість у животі, очистіть шматочок свіжого імбиру, покладіть в рот і розжовуйте – імбирний сік відмінно стимулює травлення і допоможе швидко зняти неприємні симптоми в шлунку. Крім того, він перешкоджає виникненню печії, нетравленню, здуттю живота і відрижки.

Можна заварити і чай з імбиру, нарізавши корінь пластинками і заваривши окропом. А якщо додати в такий чай трохи меду і лимона, ефект від нього буде набагато сильніший.

Яблучний оцет

Розведіть ложку яблучного оцту в склянці теплої кип’яченої води і додайте трохи меду. Такий напій не тільки стимулює вироблення шлункового соку, але і позбавляє від нудоти, кольок і судом в животі.

Що не можна робити при переїданні:

  • Пити відразу після їжі. Рідина посилить тяжкість в шлунку і інші неприємні симптоми. Зачекайте мінімум годину, а потім вже пийте – але не воду, а напої, що стимулюють травлення.
  • Вживати алкоголь. Спиртне збільшує навантаження на печінку та інші органи, яким і так доводиться посилено працювати, щоб впоратися з великою кількістю їжі. Крім того, алкоголь розпалює апетит, що може спровокувати новий напад голоду.
  • Голодувати на наступний день. Голодування – це додатковий стрес для організму, виснаженого важкою їжею і алкоголем. Пийте побільше води і трав’яних чаїв і їжте легку ситну їжу. Чудово підійдуть горіхи і банани, а також продукти, багаті клітковиною: печені овочі (гарбуз, буряк, морква) і цільнозернові каші (ячна, вівсяна, перлова, гречана, рисова). Вони допоможуть швидше очистити організм і вивести токсини і шлаки. Крім того, каші позитивно діють на слизову, огортаючи і заспокоюючи її.

Джерело

Поділись


Новини партнерів