Вчені визначили найбільш здоровий раціон

Вчені зі Швейцарії з’ясували, що поєднання певних продуктів в раціоні допомагає продовжити молодість і жити довго. Протягом двох місяців вчені годували групу пенсіонерів, які страждають від зайвої ваги, продуктами, багатими антиоксидантами і з малим показником жирності. Це, наприклад, риба, злакові, соєвий білок, ягоди, мигдаль, овочі. Контрольна група харчувалася так, як звикла.

За підсумками експерименту у тих, хто сидів на дієті, рівень холестерину знизився на третину, на чверть зменшилася ймовірність утворення тромбів. Також покращилися показники тиску, знижувалася вага.

Риба містить багато кальцію, магнію, калію, залізо, а також антиоксиданти, лікопін і бетакаротин, корисні жирні кислоти і багато білка. Найкорисніша риба – лосось. Всього сто грамів цієї риби в день допоможуть запобігти розвитку багатьох вікових захворювань. Мигдаль дуже поживний, містить багато корисних речовин і вітамінів.

Цільнозерновий хліб є джерелом клітковини, вітамінів групи В, мінералів. Соєві білки забезпечують довге почуття ситості, при цьому в бобових міститься мало жиру і вуглеводів. Фрукти і овочі, як і в будь-якому раціоні, забезпечують потребу у вітамінах, мінералах і клітковини.

Поділись


Новини партнерів