7 головних ознак зневоднення

Зневоднення найчастіше виникає влітку. Дізнайся, по яких симптомах його можна визначити.

Зневоднення – це стан, який виникає через втрату великої кількості рідини і солей. Так як організм дорослої людини на 60% складається з води, її втрата і порушення водно-сольового балансу є дуже серйозною проблемою.

Чим небезпечне зневоднення

При значних втратах рідини порушується функціонування основних систем – нирок, головного мозку і серця, що може призводити до судом, порушень серцевого ритму, втрати свідомості і інших, небезпечних для життя станів.

Причини зневоднення

Причин зневоднення існує декілька: втрата рідини через піт під час спеки, втрата рідини при опіках (у тому числі і сонячних), при діареї, а також виведення рідини з організму через прийом ліків, що стимулюють надлишкову роботу нирок.

Одним з найбільш явних симптомів зневоднення вважається потемніла сеча і зниження частоти сечовипускань. До того ж при зневодненні спостерігається втрата ваги, іноді досить серйозна.

Головні ознаки зневоднення

  • Сухість в роті
  • Запаморочення
  • Прискорене серцебиття
  • Втома, млявість
  • М’язові судоми
  • Плутанина в висловлюваннях
  • Втрата свідомості

Як лікувати зневоднення

Основний метод лікування – це заповнення кількості рідини і відновлення балансу електролітів в організмі. Якщо при питті ти відчуваєш нудоту, варто пити невеликими порціями і маленькими ковтками. Іноді через блювання неможливо вживати рідину самостійно, тому краще лягти в стаціонар для проведення інфузійної терапії (крапельниці).

Пам’ятай, що тривале зневоднення може мати серйозні наслідки для здоров’я і навіть становити загрозу для життя. Тому намагайся його не допускати, тим більше що зробити це не так вже й складно – потрібно просто вчасно пити рідину.

Поділись


Новини партнерів