Раніше неодноразово ми говорили про негативні наслідки безсоння для нашого здоров’я. У деяких випадках безсоння збільшує ризик інсульту.
Логічно, що ми так багато говоримо про безсоння. Зрештою, це проблема, яка зачіпає все більше людей щодня, попри те, що сон має фундаментальну функцію в нашому організмі.
За цей час наше тіло відпочиває і відроджується після щоденної втоми. Тому коли ми погано спимо, ми настільки страждаємо, що навіть не можемо собі уявити.
Хоча ми все більше усвідомлюємо важливість піклування про себе, конкуренція в суспільстві та вимоги нашої роботи змушують нас ігнорувати певні аспекти, такі як хороша гігієна сну.
Ми робимо це так часто, що багато людей просто пов’язують безсоння з неспанням всю ніч. Однак це набагато більше.
По суті, безсоння охоплює всі явища, які повсякчас не дають вам відпочивати протягом ночі. Таким чином, коли це трапляється, ви не відновлюєтеся так, як повинні.
Хоча наслідки цього стану дуже різноманітні, останні дослідження в Китаї показали, що безсоння збільшує ризик інсульту та серцевого нападу.
Як безсоння збільшує ризик інсульту та серцевого нападу
У цьому макродослідженні було розглянуто 15 досліджень, що включали 160, 98 учасників.
За зареєстрований період виявлено 11 702 випадки серцево-судинних або коронарних розладів. У всіх пацієнтів були виявлені симптоми безсоння під час дослідження.
Однак вражає те, що ця проблема не виникає у пацієнтів, які прокидаються, перш ніж їх тривога вимикається.
Скоріше, це впливає на тих, хто довго засипає або тих, чий сон перерваний. У результаті тіло страждає від нестачі сну, що може перетворитися на проблему.
Проте керівник дослідження каже, що все ще важко визначити точне співвідношення між двома явищами.
- З іншого боку, зрозуміло, що брак сну впливає на метаболізм.
- У результаті це змінює артеріальний тиск, а також запальні та про-запальні цитокіни. Всі вони беруть участь у церебральному або коронарному інфаркті.
Однак це впливає на всіх людей по-різному.
Жінки мають підвищений ризик, тому вони частіше мають безсоння. Це пов’язано з гормональними змінами та реакцією на стрес.
Тому ми рекомендуємо всім (особливо жінкам) звернути увагу на якість сну.
Поради для хорошого сну
Вправи
Фізичні вправи не тільки тренують, але й виробляють речовини в мозку, які запобігають безсонню, зокрема серотонін.
Крім того, вони знижують рівень кортизолу – гормон стресу. Тому після тренування ви помітите, що перебуваєте в більш позитивному настрої та почуваєтеся більш розслабленими.
Ба більше, фізичне навантаження підвищує самооцінку, оскільки це допомагає нам подолати психічні та фізичні обмеження та покращити фігуру.
Не лягайте спати, не втомившись
Іноді ми робимо помилку, коли йдемо спати, коли думаємо, що час це зробити. Однак це може стати проблемою, якщо у вас безсоння.
Примушений сон зумовлює протилежний ефект: виникає стрес.
Вам колись здавалося, що вам ніколи не вдається заснути в ті дні, коли треба прокинутися раніше, ніж зазвичай? Взагалі ми лягаємо спати раніше, ніж повинні, а потім одержимість сном веде до протилежного ефекту.
Створіть розклад, щоб уникнути ризику інсульту та серцевого нападу
Крім того, важливо мати певний порядок у вашому житті. Мозок любить порядок. Щойно ви встановите графік, він працюватиме злагоджено.
Після того як ви розробите графік, ви будете здивовані, коли ви дуже активні о 9 ранку і раптом починаєте позіхати вже о 10 вечора.
Зробіть те саме з часом, коли ви прокидаєтеся. Проте сприймайте це легко.
Якщо ви не можете заснути, встаньте і прочитайте нудну книжку, яку ви ніколи не зможете закінчити.
Хоча результати досліджень не дуже обнадійливі, хороша новина полягає в тому, що є спосіб перемогти безсоння. Якщо ви добре спите, буде меншою ймовірність того, що цей стан виникне у вашому житті.
Дійсно, безсоння збільшує ризик інсульту, але ви маєте вже достатньо підстав для того, щоб заспокоїтися, чи не так?