Поради нейрохірурга для поліпшення роботи мозку восени

Осінь – свинцеве небо над головою, постійні стреси і жахлива дощова погода. Організм перебудовується, щоб пристосуватися до холодів, вітру, сірості і темряви вранці та ввечері. Звідси хандра, втома, сонливість, знижена ефективність роботи мозку.

Відомий нейрохірург, автор книг про роботу мозку професор Влад Сіуреа розповідає, як поміняти свої звички, щоб в цей непростий період забезпечити мозок позитивними стимулами і повноцінним відпочинком.

Мозок і щастя

«Як нейрохірург я часто бачу на обличчях своїх пацієнтів страждання. Нейрохірургічні втручання лякають їх більше, ніж самі проблеми. І це нормально. Мозок – це не той орган, який ми можемо тримати під контролем. Можливо, ви й не здогадуєтесь, але мозок також потребує відпочинку і уваги», – говорить геній нейрохірургії, який провів більше 20 000 операцій на мозку і словам якого можна вірити.

Зміна біоритмів, пов’язана зі скороченням тривалості світлового дня, знижує наш тонус і в цілому активність організму. У спробі компенсувати ці зміни ми часто дозволяємо собі в сезон холодів зайве: занадто багато їмо, п’ємо, сидимо ночами за комп’ютером, багато палимо, зловживаємо кавою.

«Мозок ніколи не спить, але є деякі способи дати йому відпочити і стимулювати його. Так, мозок потребує позитивної стимуляції», – пояснює професор.

Таким стимулом може стати світанкове небо або просто красивий осінній пейзаж за вікном, улюблені мелодії, які піднімають настрій, і випита відразу після пробудження вода.

Доктор Сіуреа рекомендує скоротити до мінімуму спілкування з телевізором, щоб не дати мозку стати жертвою негативних новин. Спати без мобільного телефону поблизу, помірно їсти, пити хороше вино, тому що воно допомагає очищати капілярні судини в мозку, але не захоплюватися, тому що алкоголь атакує нервові клітини.

«І якщо ви курець, то раз на тиждень влаштовуйте мозку розвантаження. Купуйте одну дійсно якісну і хорошу сигару. А щодо пачки сигарет в день – категорично ні!»- застерігає нейрохірург.

Відшукайте тишу, приведіть думки в порядок і подаруйте собі якусь невинну радість. Догляд за собою теж приносить користь вашим нейронам. Радість – це справжня їжа для мозку! Готові прийняти поради нейрохірурга і змінити свої звички?

Джерело

Поділись


Новини партнерів