Поради, які допоможуть вам уникнути онкології

Одним з найбільш поширених і смертоносних видів онкології є рак товстої кишки. При цьому, як відзначають лікарі, хвороба виникає не одномоментно, а формується досить довго, іноді протягом десятиліть.

Питання профілактики небезпечного для життя захворювання досліджував провідний експерт Андрій Мещеряков. За словами лікаря, патологічні зміни в кишечнику можна засікти досить рано: на сьогоднішній день для виявлення колоректального раку існують кілька ефективних скринінгових методик.

«Найголовніше – вчасно ідентифікувати істотні патологічні зміни і вчасно втрутитися», – сформулював фахівець головний метод захисту від раку.

Експерт повідомив, що у жінок рак товстої кишки займає друге місце за рівнем захворюваності, у чоловіків – третє. Вчені та лікарі схильні пов’язувати таку масштабність цього виду раку з хворими тенденціями, характерними для харчування населення країни. У раціоні більшості людей присутні у великій кількості консерванти і червоне м’ясо разом з продуктами його переробки, – і все це на тлі низького споживання рослинних продуктів, багатих на клітковину, фруктів і овочів.

Науково доведено, що розвиток колоректального раку можуть провокувати кишкові мікроби. Для оздоровлення мікрофлори кишечника вкрай важливе дотримання принципів збалансованого харчування з високим рівнем різноманітних натуральних продуктів, що забезпечують надходження в організм різноманітних нутрієнтів

Крім того, скоротити ризик виникнення колоректального раку на чверть можуть фізичні вправи – дана закономірність була підтверджена проведеним нещодавно в США науковим дослідженням.
Джерело

Поділись


Новини партнерів