Кишечник – це другий мозок. Всі лікарі сходяться на думці, що якщо є порушення в роботі цього органу, то страждає весь організм. Здуття, прищі, діарея, біль в суглобах, печія, поганий настрій – це лише деякі наслідки дисбалансу. Тому сучасна дієтологія повністю спрямована на оздоровлення цього важливого органу.
З давніх-давен кишечнику приділяють величезну увагу. У кожній країні є свої особливі методи і способи, які використовуються для допомоги всьому шлунково-кишковому тракту. У цій статті ми розповімо вам про найцікавіші і доступні кожному.
Врахуй, що до поліпшення роботи кишечника потрібно підходити комплексно. Тому перед тим, як вибрати для себе якийсь спосіб поліпшення функціонування цього органу, потрібно приділити особливу увагу своїм звичкам. Доктор Чаттержі каже: «У цьому питанні є чотири основні складові. Це активний спосіб життя, харчування, повноцінний сон і вміння розслаблятися. Навіть невеликі зміни по кожному з пунктів позитивно позначаються на роботі кишечника».
Якщо ти відчуваєш дискомфорт в кишечнику, спробуй пропити курсом пробіотики. Особливо якщо ти приймаєш антибіотики, часто вживаєш алкоголь або куриш. Ось як стежать за здоров’ям кишечника в різних країнах.
Німеччина
У Німеччині кращим лікарем для кишечника вважається квашена капуста. Вона багата вітамінами C, B і K, містить мало калорій і багато молочної кислоти, яка є джерелом корисних бактерій. Найкраще їсти капусту злегка теплою. Сміливі гурмани можуть навіть спробувати пити її розсіл. Ця страва поширена і в наших країнах, так що сміливо включай її в свій раціон.
Індія
Традиційна індійська кухня приділяє особливу увагу засвоєнню їжі і використовує спеції, які позитивно впливають на травлення. Багато індусів готують домашній йогурт з живих культур, причому подають його в незвичайних форматах. Наприклад, зі спеціями і сіллю лассі, і вживають його в якості дигестиву. Використовують різні Аювердичні добавки. Між іншим, молоко з куркумою все частіше можна зустріти в західних детокс-санаторіях.
Китай
Традиційна китайська медицина говорить, що будь-які прийоми по нормалізації роботи кишечника краще проводити рано вранці. Адже найкраще цей орган функціонує між 5 і 7 годинами ранку, тому в цей час китайці намагаються випивати склянку підсоленої води для очищення. Також корисні глід, каша з червоної квасолі, чай з насіння касії і перловка.
І куди ж без масажу: від пупка до периферії круговими рухами за годинниковою стрілкою. Допомагає і точковий масаж. Спробуй натиснути на точку біля основи великого пальця, між великим і вказівним пальцем і на кінчик середнього пальця. Це сприяє очищенню кишечника.
Японія
Японці співають оди ферментованим продуктам. В їх раціоні обов’язково є паста місо, соєвий соус, мариновані соєві боби і овочі. Експерти також радять амадзаке – напій з ферментованого рисового молока. Ще один тренд останніх років – чай з ферментованим травами.
Від роботи кишечника залежить твоє загальне самопочуття. Тому намагайся харчуватися натуральною їжею, а також стеж за тим, як ти комбінуєш продукти між собою. Зараз також дуже популярний Гемотест, що дозволяє визначити, які продукти засвоюються твоїм організмом, а які ні.