Психологи пояснили, у чому полягає феномен спінера

Нині ця іграшка стала суперпопулярною. Уже у травні 2017 року попит став настільки великим, що кілька фабрик в Китаї, які займалися виробництвом стільникових телефонів і аксесуарів для них, переключилися на спінери!

Спінер, вертун, крутилка для рук — як тільки не називають цей дивний предмет, створений на основі підшипника. Він має центр та кілька лопатей. Залежно від матеріалу та дизайну, кожен спіннер має свій тип вібрації, час обертання, звук.

— Чи правда, що ця іграшка є засобом для зняття стресу?

— Психіка людини найшвидше реагує на фігури у формі кола чи сфери — а саме таку “картинку” створює спіннер, що крутиться. Це символ цілісності, єдності, — пояснює Олена Головіна, гештальт-терапевт. — Іграшка справді має антистресовий ефект. Повторювані дії заспокоюють. Вони повертають нас у дитяче відчуття безпеки, комфорту, єдності зі світом. Шум, вигляд, відчуття “працюючого” спінера знімає напруження, заспокоює. Це має й глибинний підтекст — людина відчуває владу над тим, що тримає в руках. А постійний рух об”єкта має легкий гіпнотичний ефект.

— Чому цей пристрій для заспокоєння став мегапопулярним серед дітей?

— Діти нашого часуи живуть у дуже тривожному суспільстві. Дорослі часто відреаговують на них свою злість, агресію, незадоволення, тривогу. Діти стають “об”єктами зливу”,  які вимушені прокачувати ці дорослі емоції через себе.

Хвороби дітей 6-9 років — це найчастіше психосоматична реакція на ситуацію у родині, на стосунки батьків, на психологічну атмосферу. Фактично, діти загнані у стан хронічного дорослого стресу. І вони підсвідомо шукають об”єкт, що знизить їх напругу, щоб вона не пішла у хворобу чи зміну поведінки. І ним стає спіннер. Пригадайте, свого часу таку роль виконували тамагочі, усілякі йо-йо.

— Справді, у 2016 році дітей “скосила” мода на підкидання пляшечки — треба було так її підкинути, щоб вона впала на дно. Однак вона швидко минула. Так буде і зі спінерами?

— Сучасні діти — таке собі розгублене покоління. У них нема сценарію: треба отримувати гарні оцінки у школі, щоби вступити в університет і знайти роботу. Їм треба почувати причетним до чогось більшого — до певного кола, до товариства. Об”єднувальним об”єктом зараз став спіннер. І це пояснює його популярність, яка справді може закінчитися так само швидко, як почалася.

Джерело

Поділись


Новини партнерів