Ознаки того, що пліснява роз’їдає організм

Грибок і пліснява, часті супутники приміщень з підвищеною вологістю. Лікарі рекомендують позбавлятися від плісняви як тільки ви її помітили. Це обумовлено серйозними захворюваннями, які можуть з’явитися у вас. Дізнайтеся про перші ознаки хвороб, що з’являються через плісняву.

Пліснява. Як ненависно іноді це слово для домовласників! На жаль, багато людей навіть не знають, де вона може з’являтися, як з нею боротися і навіть як вона виглядає!

Пліснява може рости де завгодно – на сухих стінах, фіранках, іноді ви можете знайти її навіть на ваших кімнатних рослинах! Вона небезпечна тим, що випускає спори і може викликати напади алергії і астми. Дослідження показали, що якість повітря в приміщенні з пліснявою падає на 50% всього за два тижні.

Існує більше 1000 видів плісняви, яка може рости у вашому будинку.

Токсигенна пліснява
Робить мікотоксини – речовини, які можуть привести до імуносупресії і навіть раку. Зараження мікотоксинами відбувається декількома способами: при споживанні, вдиханні, зіткненні з джерелом.

Алергічна пліснява
Ця форма не така небезпечна. Вона викликає напади алергії і астми. Частіше її вплив випробовують діти, ніж дорослі, тому будьте уважні, якщо у вас є дитина.

Патогенна пліснява
Ця форма може викликати інфекцію в організмі. Це особливо небезпечно для тих, у кого ослаблена імунна система. Люди, які піддаються дії цих форм, часто можуть почати страждати від бактерійної пневмонії.

5 найбільш поширених домашніх видів плісняви:

Penicillium: Зазвичай зустрічається на шпалерах, тканині, а також у вентиляційних шахтах і викликає напади алергії і астми. І так, якщо вас цікавить це питання – пеніцилін синтезують з цього виду плісняви.

Stachybotrys: Цей вид відомий як “чорна пліснява”. Дуже токсична і надзвичайно небезпечна. Stachybotrys може викликати кровотечу в легенях і проблеми з диханням. Це вид, що найрідше зустрічається, але про нього варто знати. Чорна пліснява зустрічається найчастіше на дерев’яних або паперових виробах.

Cladosporium: Цей вид зазвичай росте на відкритому повітрі, але може також проникнути і у ваш будинок. Ви знайдете її найчастіше на дерев’яній поверхні, текстильних виробах і різних пористих матеріалах.

Alternaria: Це найменш небезпечний вид в цьому списку. Може викликати алергію.

Aspergillus: Ця пліснява любить теплі і гарячі місця. Вона робить мікотоксини, які можуть викликати інфекцію легенів.

Які захворювання може викликати пліснява?

Алергія – найбільш відома форма проблем зі здоров’ям, яку може викликати пліснява, але є декілька інших небезпечніших захворювань, які можуть привести до інфекції, зараження шкіри і навіть пневмонії.

Основні симптоми захворювань, викликаних пліснявою:

1. проблеми з пам’яттю
2. головні болі
3. сплутання свідомості (“каша в голові”)
4. втома
5. оніміння
6. слабкість
7. болі в суглобах
8. невралгія
9. чутливість до світла
10. кашель
11. тремтіння
12. утруднення дихання
13. запаморочення
14. проблеми з апетитом
15. діарея
16. болі в животі
17. металевий присмак
18. нудота
19. надмірна спрага
20. нічне потовиділення
21. прискорене сечовипускання.

Якщо ви відчули хоча б декілька з цих симптомів – зверніться до лікаря і перевірте усі кути у вашому будинку: можливо, у вас завелася пліснява.

Обов’язково почніть вживати заходи по видаленню плісняви. Пліснява – небезпечна для здоров’я. Стежте за своїм здоров’ям і не нехтуйте походом до лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів