Їсти чи ні: Супрун спростувала популярний міф про яйця

Не завжди яйця вважались корисним продуктом. Лікарі та дієтологи вважали, що вони шкідливі через холестерин і радили від них відмовитись або максимально зменшити споживання, аби запобігти серцево-судинним хворобам. Так, в яйцях є холестерин, але він не робить їх шкідливими, тож їсти яйця можна і треба.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Але це не так! Яйця містять майже всі вітаміни, а також залізо, білок та рідкісні корисні жири, зокрема, холін. Вони корисні для здоров’я очей, шкіри, волосся, печінки та мозку.

Згідно з одним з досліджень люди, які споживають одне яйце на день – мають на 18% менші ризики появу серцево-судинних хвороб та на 28% ймовірність пережити геморагічний інсульт.

“Холестерин – це один із різновидів жирів. Він потрібен для роботи мозку, вироблення гормонів, функціонування травлення та багатьох інших процесів”,– пояснила Супрун.

Одне середнє яйце містить близько 186 мг холестерину (62% добової норми, яка може коливатись від 100 до 300 мг). В основному, холестерин міститься у жовтку, а білок – це здебільшого протеїн.

Щоби отримати максимальну користь від яєць, варто:

– їсти відварені яйця чи яйця пашот, але не смажити їх чи їсти сирими;

– не доповнювати їх шкідливими продуктами (ковбасками, беконом чи салом);

– комбінувати з іншою здоровою їжею (висівковий хліб, зелень, різні овочі, оселедець та олія).

Джерело

Поділись


Новини партнерів