Лікарі розповіли, чи можна розрізати таблетки на дві частини

Чи можна розрізати таблетки навпіл, якщо їх важко ковтати цілими? Відповідь на питання, яке хвилює мільйони людей, дали німецькі лікарі.

Величезна кількість людей щодня приймають таблетки для лікування будь-яких розладів або для їх профілактики. Іноді ці лікарські препарати бувають досить великими, і людині просто некомфортно ковтати такі таблетки цілком. У зв’язку з цим виникає цілком резонне питання про те, чи можна розрізати таблетку навпіл, щоб проковтнути її в двох порціях. Чи не зменшить це ефективність ліків і чи не вплине на результати терапії?

«Велика кількість таблеток бувають досить великими за розміром, але перед тим, як розрізати їх на дві частини, обов’язково порадьтеся з лікарем або фармацевтом, оскільки таким чином може змінитися дозування препарату, – кажуть німецькі лікарі. – При терапії певних розладів строго розраховане дозування є дуже важливим. Наприклад, деякі таблетки, що застосовуються для лікування біполярного розладу, або аритмії і серцевої недостатності, необхідно приймати суворо в тих дозах, які вам прописали. Але якщо ви почнете самостійно розрізати таблетки, то можете отримати кілька великих або дещо менші дози, що зробить ліки неефективними або спровокує побічні ефекти.

Певні таблетки мають спеціальне покриття, яке уповільнює їх розсмоктування всередині організму. Якщо ви розріжете таку таблетку, то порушите цілісність даного покриття, і це може спровокувати подразнення оболонки шлунка, або зробити таблетку менш ефективною. Пам’ятайте про те, що ви можете отримувати практично ті ж самі або дуже схожі ліки в рідкій формі, якщо вам некомфортно ковтати таблетки. Обов’язково запитайте про це у лікаря. Якщо ж він дасть дозвіл на розрізання таблеток, то використовуйте спеціально призначений для цього пристрій, який дуже схожий на ніж для заточування олівців. Не користуйтеся кухонним ножем і не ламайте таблетки пальцями».

Джерело

Поділись


Новини партнерів