Кращі захисники здоров’я судин і серця

Група вчених з Інституту теоретичної та експериментальної біофізики РАН, а також Інституту біофізики клітини РАН встановила, що деякі з рослинних флавоноїдів можуть ефективно захищати від серцево-судинних захворювань. Головними джерелами флавоноїдів є рослинна їжа: фрукти, овочі, коренеплоди.

Зокрема, дослідники змогли визначити флавоноїди, що володіють властивістю блокувати активність ферменту (АПФ), який грає дуже важливу роль в регуляції кров’яного тиску. При його активації в організмі виникає побічний ефект, який виражається в тому, що судинні тканини зазнають окислювального стресу, створюючи передумову до розвитку серцево-судинних патологій.

Флавоноїди, як змогли переконатися фахівці, пом’якшують окислювальний стрес, допомагаючи судинам зберігати цілісність. Під час експериментів з семи флавоноїдів шість змогли повністю запобігти активації АПФ в аорті, будучи використаними в різних концентраціях. Як найактивніший захисник судин себе в цих тестах проявив Таксіфолін (дигідрокверцетин) – речовина, якої багато в сибірській модрині, китайському тисі, гімалайському кедрі.

На думку вчених, дослідження властивостей флавоноїдів дозволяє оцінювати їх можливе застосування як перспективну галузь терапії серцево-судинних захворювань. Флавоноїди не токсичні для людського організму і принаймні для деяких пацієнтів можуть бути кращим засобом, ніж ліки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів