В Україні почала діяти програма безкоштовної вакцинації жінок проти раку

Івано-Франківщина першою в країні розробила та запровадила програму щеплення від раку шийки матки. Перших 365 безкоштовних щеплень від папіломавірусу бельгійською вакциною вже зробили. А до 2020 року лікарі планують щеплювати 342 дівчинки щороку.

Цей вид щеплень вже кілька років внесений в обов’язкові календарі вакцинацій на міжнародному рівні. У 60 країн світу це роблять  регулярно. Йдеться про курс щеплень, що складається з трьох доз  вакцини, введених через певний інтервал.

Щеплення від раку шийки матки, пояснюють медики, рекомендовано робити дівчаткам у віці 11-12 років. Важливо зробити це до початку сексуальної активності, оскільки ймовірність заразитися папіломавірусом опісля підвищується.

«Щодня в Україні 6 жінок помирає від раку шийки матки. Це питання національної безпеки», – зазначає завідувач відділення онкогінекології Прикарпатського клінічного онкоцентру Степан Долик. Кардинально змінити ситуацію може лише профілактика, до якої належить вакцинація. А незначні побічні ефекти, такі як
несуттєве підвищення температури, головний біль чи біль на місці ін’єкції минають за день-два.

Не менш важливою є і вторинна профілактика – цитологічний скрінінг.

Джерело

Поділись


Новини партнерів