Перші ознаки інсульту у жінок

Інсульт дуже небезпечний і несе тяжкі наслідки. Більшість людей, які перенесли інсульт, залишаються інвалідами, тому дуже важливо на ранніх термінах розпізнати інсульт за його ознаками і вчасно надати першу допомогу.

Правильно вжиті заходи можуть не лише врятувати життя людині, але і звести наслідки від перенесеного інсульту до мінімуму.

Ознаки інсульту

Інсультом називається порушення кровообігу мозку, який призводить до відмирання нервових клітин. Причиною виникнення інсульту можуть послужити спазм, закупорка або розрив судин головного мозку.

Раніше ця проблема вражала людей, котрі досягли шістдесяти літнього віку. Зараз же інсульт зустрічається у більш ранньому віці.

Існує сім основних ознак наближення інсульту :

1. Підвищення артеріального тиску
Якщо жінка ніколи не страждала гіпертонією, то це одна з головних ознак насторожитися.

2. Не достатня рухливість шиї
Для перевірки гнучкості шиї, необхідно доторкнутися підборіддям до грудей, якщо шия не гнеться, і біль в голові сильніший за звичайний – то необхідно терміново викликати лікаря.

3. Права або ліва кінцівка заніміла
Це може бути як на руках, так і на ногах. Спостерігається втрата чутливості, зменшення температури тіла, в кінцівках відчувається поколювання – усе це вірні ознаки порушення кровообігу.

4. Нестерпний біль в області голови
Біль в потилиці, в скронях або в лобовій частині, часто безпричинний, може говорити про інсульт.

5. Проблеми зі слухом і зором
Якщо несподівано чутність різко погіршала, а перед очима все розмито і не виходить сфокусувати погляд на певному предметі, то необхідно проконсультуватися з лікарем.

6. Мова засмучена
Жінка може і не помічати того, що її мова стає нечіткою. У такій ситуації можна перевірити себе за допомогою телефону. Якщо спробувати надрукувати будь-який текст, то за наявності інсульту він буде безглуздим.

7. Порушена координація
Серйозним приводом для того, щоб насторожитися, являється хода, що хитається, і трудність в користуванні дрібними предметами.

Якщо ознаки інсульту, що почався, не досить виражені, і ви сумніваєтеся в його наявності, можна провести досить легкий тест.

1. Посмішка допоможе розвіяти сумніви, оскільки при інсульті нерухомою залишається половина обличчя.

2. М’язи стають настільки розслабленими, що при інсульті, що почався, у вас просто не вийде підняти щось вгору.

Якщо є присутні якісь з вищеперелічених ознак, то, швидше за все, це і є інсульт! Не можна втрачати час, зверніться по допомогу! Піклуйтеся про своє здоров’я.

Джерело

Поділись


Новини партнерів