Експерти пояснили, які гриби небезпечні для здоров’я

Сироїжки – не найкращий вибір. 

Сироїжки з’являються в лісі раніше багатьох інших грибів і ніколи не ховаються. До того ж сироїжки багаті вітамінами, а також калієм і фосфором. Саме тому вони користуються такою популярністю у завзятих грибників.

Науці відомо більше 270 видів цього гриба. Багато з них придатні для вживання. Але деякі можуть завдати серйозної шкоди людському організму. Тому, вирушаючи до лісу, перш за все слід знати про те, які саме сироїжки є абсолютно безпечними, а які навіть в руки брати не варто. Так сироїжка блювотна містить токсичний алкалоїд мускарин, який викликає порушення в роботі травної системи. Недарма друга назва цієї сироїжки – блювотна. Цей гриб можна відрізнити по помаранчевому або блідо-червоному капелюшку з закругленими краями і фруктовому запаху. А от зелена сироїжка, навпаки, цілком їстівна. Однак цей гриб небезпечний тим, що його легко переплутати з отруйною блідою поганкою.

Також варто відзначити, що сироїжки своєї назви не виправдовують, і вживати їх в їжу в сирому вигляді не рекомендується. Сироїжки солять, маринують, смажать. Але найкраще сироїжки, як і будь-які інші гриби, ретельно відварити.

Сироїжки важко засвоюються в організмі, тому порція цих грибів не повинна перевищувати 150 грам. Не слід вживати сироїжки і тим, хто страждає від захворювань шлунково-кишкового тракту, а також хвороб серця. Не варто пропонувати гриби літнім людям і дітям до 7-ми років.

Хитрі лисички

Лисички можна знайти в лісі з ранньої весни до пізньої осені. Лисички практично ніколи не бувають червивими і є своєрідним делікатесом. До того ж ці гриби дуже корисні для здоров’я. У них міститься багато вітамінів і мінеральних речовин, а також хіноманнозу, який з легкістю знищує яйця будь-яких гельмінтів.

Однак лисичка – дуже хитрий гриб. Існує ризик замість справжніх лисичок набрати помилкових. Їх називають помаранчевими говорушками. Однак відрізнити говорушку від їстівного гриба не так-то просто. Вони схожі один на одного, як дві краплі води. Але якщо придивитися, то знайти відмінності все ж можна. Помилкові лисички мають більш яскраве забарвлення, довгу і суху ніжку, та й капелюшок у них ідеальної форми, без ажурних країв.

Помаранчева говорушка багата токсинами, які і отруюють організм. Симптомами отруєння є нудота, блювота, діарея, слабкість і ломота в тілі.

Лікарі не рекомендують вживати лисички в їжу маленьким дітям, вагітним і годуючим жінкам, а також тим, хто страждає на захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.

Джерело

Поділись


Новини партнерів