
«Так, це так, – каже лікар-терапевт Ірина Ярцева. – Артеріальна гіпертензія – одна з найпопулярніших хвороб, з приводу яких проводиться щорічний медичний конгрес. Багато людей стає непрацездатними, тому що заперечували цю хворобу або вважали, що у них відбуваються разові підвищення тиску, і це не потрібно контролювати».
За словами лікаря, небезпечним є не власне підвищення тиску, а його сктрибки – то він в нормі, то різко виходить за її межі.
«Усі структури, такі як температура, тиск, рівень тих чи інших речовин в крові – це рухливі величини. Вони адаптуються як під зовнішні чинники, наприклад, клімат, так і під внутрішнє середовище, тобто процеси, що відбуваються в самому організмі. Є їх здоровий діапазон. У нормі у людини протягом дня тиск може бути з 80 на 50 до 135 на 90. А якщо ми займаємося фізкультурою, то і ще більше. У гіпертоніків відбуваються стрибки, при яких тиск починає виходити за фізіологічні рамки», – розповідає терапевт.
Ірина Ярцева відзначає, то людям, що страждають на гіпертонічну хворобу, потрібно обов’язково брати під контроль свій тиск. «Необхідно спостерігатися у лікаря і приймати ліки постійно. Не виключено, що якщо людина змінить спосіб життя, кине палити, займеться спортом, почне правильно харчуватися, вона зможе уникнути вживанння таблеток. Але це величезна робота, до якої багато хто не готовий», – каже лікар.