Названий найпопулярніший вид спорту, який подовжує життя на 10 років

Теніс здатний продовжити життя майже на десять років – з’ясували європейські вчені.

Цей вид спорту виявився більш ефективний, ніж їзда на велосипеді, біг підтюпцем і плавання. Експерти вважають, що велику роль відіграє соціальний аспект, повідомляє Mayo Clinic Proceedings.

Центр здоров’я святого Луки в Канзас-Сіті провів експеримент за участю майже 8600 добровольців. Експерти вивчали стан їх здоров’я і спосіб життя, зокрема, як часто вони займалися спортом і яким саме.

У тих, хто зовсім не приділяв час фізичній активності, очікувана тривалість життя виявилася найнижчою. Також з’ясувалося, що різні види спорту по-різному впливають на організм.

Згідно з отриманими даними, тенісисти живуть в середньому на 9,7 років довше тих, хто нехтує фізичними вправами, любителі бадмінтону «виграють» 6,2 року, футболісти – майже п’ять років.

Поодинокі види спорту надали менший вплив на тривалість життя. Велосипедисти живуть довше на 3,7 року, плавці – на 3,4, бігуни – всього на 3,2.

Вчені зробили висновок, що на людей впливає не тільки фізкультура як така, а й спілкування.

Взаємодія з іншими людьми, яке відбувається в командних іграх, можливо, має виражений фізичний і психологічний ефект. Експерти мають намір продовжити експерименти, щоб підтвердити свій висновок.

Джерело

Поділись


Новини партнерів