Названа смертельна небезпека популярного знеболюючого

Диклофенак може збільшити ризик смертельних захворювань на 50 відсотків, свідчить дослідження датських учених, опубліковане на сайті медичного журналу British Medical Journal.

Робота дослідників охопила 6,3 мільйона жителів Данії у віці від 46 до 49 років. Пацієнтів розділили на три групи, в залежності від ризику виникнення серцевого захворювання: низького, середнього і високого. В ході дослідження фахівці знайшли тісний зв’язок між застосуванням диклофенаку і різними серцево-судинними проблемами, зокрема, аритмією, ішемічним інсультом, серцевою недостатністю і серцевим нападом. При цьому такі ускладнення спостерігалися вже в тридцятиденний період вживання ліків. Негативний ефект помітили і у тих, хто приймав знижені дози препарату.

Також вчені порівняли частоту виникнення серцевих захворювань у пацієнтів, що приймали диклофенак та інші знеболюючі. В результаті виявилося, що данці, які вживали диклофенак, відчували в середньому на один серцевий напад більше, ніж ті, хто вживав ібупрофен або напроксен. Крім того, пацієнти, які використовували диклофенак для того, щоб втамувати біль, в три рази частіше страждали від серцевих захворювань, ніж вживали парацетамол.

Диклофенак – анальгетик, що входить до Переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів для медичного застосування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів