
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про згубний вплив куріння на здоров’я людини.
“Картинка для привернення уваги. Звичайно читайте! Навіть поставте собі нагадування на планерах, гаджетах, прикріпіть на холодильник, якщо ви або ваші близькі курять. Знання – озброюють. А в боротьбі з курінням інформація стає частиною арсеналу, який допомагає в кінці кінців позбутися цієї не просто шкідливої, а смертельної звички”, – написала Супрун в Facebook.
Вона зазначила, що куріння зазвичай пов’язують з раком легенів, хоча список хвороб нескінченно довгий. Так, згубна звичка впливає в 17-25% випадках на серцево-судинні захворювання. Більш того, вона підвищує ймовірність коронарної хвороби серця або інсульту в 2-4 рази.
“Куріння вважають головною причиною хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). У США вісім з десяти смертей через ХОЗЛ обумовлені курінням, в тому числі пасивним, а інші випадки – забрудненням навколишнього середовища”, – пояснила Супрун.
Крім того, за інформацією Національного Інституту Раку, це заняття значно підвищує ризик виникнення раку товстої кишки і поширених новоутворень. У курців майже в два рази частіше виникають поліпи. Відзначається, що навіть молоді люди можуть захворіти через згубну звичку раком. Після того, як людина кинула палити, ризик злоякісних утворень на товстій кишці знижується, але він залишається підвищеним ще протягом 20-30 років.
“Тютюновий дим зменшує фертильність жінок і чоловіків – куріння майбутньої матері збільшує ризик передчасних пологів, переривання вагітності, малої ваги при народженні, мертвонародження, дефектів розвитку і синдрому раптової дитячої смертності. А ще курці більше ризикують отримати катаракту і дегенерацію сітківки. Вони значно більше ризикують розвинути деменцію та хворобу Альцгеймера в похилому віці, ніж ті, хто не курить або кинули”, – зазначила Супрун.
Вона також додала, що звичка курити погіршує мікрофлору ротової порожнини, сприяє пошкодженню і втраті зубів і зупиняє амилазу слини – фермент, який необхідний для перетравлення складних вуглеводів.
“З курінням пов’язують деяке зниження імунітету і зростання шансів мати ревматоїдний артрит. І, звичайно, куріння підвищує ймовірність розвитку раку легенів у 25 разів. Чим старша людина і чим більше вона курить, тим більше шанси появи раку легенів. Сигаретний дим містить більше 4 тис. компонентів, в тому числі чадний газ, нікотин і його похідні, смолу, котинін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводні та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами”, – пояснила вона.
Супрун нагадала, що курці вдихають їх при затягуванні і з димом сигарети, а люди навколо – від чужої цигарки, а також поглинають це шкірою.
“Якщо ви курите, спробуйте не підставляти інших людей під вплив свого диму на зупинках громадського транспорту, на робочому місці і вдома. А краще не підставляйте себе! Кидайте курити і замініть цю звичку на здоровий спосіб життя і власне здоров’я”, – резюмувала Супрун.