Чутливі зуби: в чому причина і що робити?

Багато людей буквально змушені їсти тільки теплу і прісну їжу, тому що будь-яка інша викликає у них дуже неприємні відчуття. Як з цим впоратися?

Як правило, підвищена чутливість зубів пов’язана з пошкодженням емалі. Вони можуть виникати через необережні маніпуляцій стоматолога, карієсу і з інших причин. Але причини гіперестезії, а саме так цю проблему звуть стоматологи, можуть бути зовсім не пов’язані з зубами і навіть бути спадковими.

Наприклад, чутливість виникає через невроз, деяких психічних захворювань або проблемою з імунною системою – словом, про причини краще дізнатися у лікаря. Особливо, якщо ваші зуби раптово стали чутливими – це може бути ознака серйозного карієсу.

Якщо чутливість викликана проблемами з зубами або яснами, то вони будуть вирішені після лікування. Як правило, в таких випадках чутливі не всі зуби, а тільки хворий. Якщо чутливі всі зуби, то стоматолог порекомендує вам лікування для зміцнення емалі. Найчастіше, це будуть процедури в кабінеті, і лікування вдома. Людям з чутливими зубами рекомендується ретельний догляд за допомогою спеціальних засобів.

Крім того, якщо стоматолог не зміг впоратися з вашою проблемою, то краще звернутися до терапевта, щоб з’ясувати, в чому саме причина чутливості ваших зубів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів