
Багато людей розмовляють уві сні, а вчені навіть дали назву цьому явищу – сомнілоквія. Але чи можна вважати цей процес хворобою?
Найчастіше розмови людини під час сну абсолютно нешкідливі. Але багато хто може налякати своїх членів сім’ї або ж розсмішити їх. Часом людина говорить тихо і нерозбірливо, вимовляючи окремі слова, які ніяк не пов’язані між собою. А іноді мова буває осмисленою, деякі навіть кричать. Люди кажуть уві сні навіть грубі і дуже цікаві речі, найчастіше їх слова не несуть ніякого сенсу.
Недавні дослідження показали, що люди зазвичай не говорять уві сні довше 30 секунд. Таке відбувається, коли людина занурюється в фазу швидкого сну. У цей момент активізуються центри головного мозку, дихання стає частим, від чого людина бачить барвисті і насичені сни.
Сомнілоквія – це не зовсім нормальне явище, якщо людина занадто часто кричить і робить різкі рухи. Ймовірно, що це симптом одного з таких розладів, як сомнамбулізм, синдром неспокійних ніг, синдром нічного апетиту або нічних кошмарів. Більш того, розмови уві сні можуть бути викликані спекою, емоційним стресом, зловживанням спиртним або наркотиками.
Найчастіше уві сні розмовляють діти до 10 років, а потім перестають в період перехідного віку. Всього 5% людей проносять сомнілоквію через все життя. Вони можуть говорити щоночі, а в період стресів розмови можуть бути навіть дуже буйними.
На жаль, вилікувати це на даному етапі медицини неможливо. Але пам’ятайте, поставити діагноз вам може тільки лікар. Фахівці рекомендують уникати стресових ситуацій, якщо вам не подобається це явище.