Шампуні для волосся можуть бути небезпечними для здоров’я

За статистикою, людина щорічно виливає на свою голову близько двох літрів шампуню. Компоненти косметичного засобу проникають в шкіру голови і впливають на волосся, очищаючи йрго і надаючи доглянутого вигляду. Правда, деякі речовини в шампунях можуть мати зворотний ефект і не тільки руйнувати волосся, але і негативно впливати на роботу організму. Так, регулярне використання деяких засобів може викликати різні проблеми зі здоров’ям: від облисіння до розвитку пухлин. Дерматолог Христина Павлова розповіла, чим небезпечні шампуні, і чи можна замінити їх народними засобами.

Випадає волосся – змініть шампунь

Як правило, в основу всіх шампунів, крім води, входять поверхнево активні речовини (ПАР). Саме вони виконують основну функцію – ефективно очищають волосся і шкіру голови від забруднень, роблять волосся м’яким і блискучим. Але разом з цим такі речовини шкодять волоссю. Наприклад, сульфати, які є в більшості шампунів, мають занадто грубий вплив на шкіру голови і можуть привести навіть до випадіння волосся.
«Сульфати не завжди змиваються водою в процесі миття голови, – пояснює дерматолог. – Вони осідають на шкірі голови, закупорюючи пори. Залишаються на поверхні волосяних фолікул. З кожним миттям голови ситуація погіршується. Згодом у вас ослабне і почне випадати волосся, може з’явитися лупа, оскільки захисна функція шкіри голови ослабне. Якщо на гребінці залишається волосся – спробуйте використовувати шампунь без сульфатів».

І, якщо сульфати впливають тільки на свою область впливу – волосся і шкіру голови – то інші компоненти шампуню можуть завдати шкоди всьому організму. Так, парабени легко потрапляють всередину організму через пори і зменшують здатність шкіри захиститися від ультрафіолету. Отже, шкіра буде швидше старіти після контакту з прямими сонячними променями, а сама людина буде більш схильною до ризику появи злоякісних пухлин. «Звичайно, якщо ви користуєтеся шампунем з парабенами в складі, це ще не означає, що ви захворієте на рак, – каже Павлова. – Причини появи онкології взагалі невідомі достовірно, але в медиків є всі підстави вважати, що парабени діють як один з обтяжуючих факторів».

Іноді для того, щоб аромат шампуню був сильним, в нього додають дуже шкідливі хімічні речовини – фталати. «Шампунь не повинен мати різкого запаху, – розповідає дерматолог. – Якщо його аромат тримається на вашому волоссі до наступного миття, швидше за все, в цьому засобі є фталати. Це небезпечний хімікат, що загрожує цілим букетом захворювань – від астми до безпліддя».

Інший хімікат, поліетиленглкіоль (ПЕГ), призводить до порушення обміну речовин. Таким чином, компоненти шампуню, який, здавалося б, повинен піклуватися про волосся і надавати йому здорового вигляду, можуть серйозно зашкодити організму – мова йде не тільки про проблеми зі шкірою.

Зробіть шампунь самі!

Лікар радить використовувати тільки органічні шампуні або засоби з мінімальною кількістю хімікатів у складі. «Натуральні шампуні не тільки не шкодять організму, але і дозволяють рідше мити голову», – підкреслює експерт.

Найкраще, вважає дерматолог, використовувати шампуні, зроблені своїми руками з натуральних інгредієнтів. Наприклад, яєчний шампунь дуже ефективно очищає волосся, насичує його вітамінами і відновлює структуру. Для його приготування потрібно змішати жовток з чайною ложкою меду і додати кілька крапель оливкової олії. Такий засіб, на відміну від магазинних аналогів, не буде сильно пінитися і пахнути, зате чудово відновить волосся, зволожить його і поверне здоров’я.

Також шампуні можна робити з кефіру з додаванням дріжджів або з житнього хліба, вимоченого в відварі трав. «Спочатку такі засоби будуть здаватися незвичними, але через 2-3 тижні ви побачите відчутну різницю, – каже Павлова. – У сучасному житті і так дуже багато всіляких замінників, штучних добавок, хімікатів. Їх потрібно поступово виключати: це позитивним чином відіб’ється на вашому здоров’ї та красі».

Поділись


Новини партнерів